Artur Waś tuż za podium w Astanie

Artur Waś zajął czwarte miejsce w sobotnim wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Astanie. Polak uzyskał czas 34,62, o dwie dziesiąte sekundy gorszy od własnego rekordu kraju. Zwyciężył Holender Daidai Ntab 34,52.

Do podium Wasiowi zabrakło zaledwie jednej setnej sekundy. Na drugiej i trzeciej pozycji uplasowali się Rosjanie: Rusłan Muraszow i Paweł Kuliżnikow. Polski panczenista nie startował w listopadzie w PŚ w chińskim Harbinie i japońskim Nagano.

W Astanie inni biało-czerwoni rywalizowali bez sukcesów w słabszej grupie B.

Wyniki - 500 m mężczyzn: 1. Daidai Ntab (Holandia) 34,52 2. Rusłan Muraszow (Rosja) 34,57 3. Paweł Kuliżnikow (Rosja) 34,61 4. Artur Waś (Polska) 34,62