Największe gazety przez pierwsze godziny, pomimo obecności swoich wysłanników na miejscu zawodów, nie wspomniały ani słowem o konkursie w Klingenthal i jedyna relacja pochodziła od agencji prasowej NTB, później przedrukowana w innych mediach.

 

„Wielka polska radość w Klingentahl i upadek Norwegii” - skomentowała NTB, podkreślając, że było to historyczne pierwsze drużynowe zwycięstwo Polski w Pucharze Świata, "podczas gdy my ani na chwilę nie otarliśmy się nawet o walkę o podium”.

 

Szkoleniowiec norweskich skoczków Alexander Stoeckl nie krył zaskoczenia i powiedział w rozmowie z NTB po konkursie, że różnica pomiędzy jego zespołem a zwycięzcami była dramatycznie duża. "Ponad sto punktów to przepaść” - ocenił.

 

„Nie jest dobrze. Polska ma czterech skoczków dostarczających na zawołanie świetne, długie i równe skoki, a my tylko jednego” - podkreślił.

 

Na pytanie NTB co Stefan Horngacher zrobił z polskimi skoczkami, że tak się poprawili, Stoeckl odpowiedział, że nie wie. "Myślę, że zmienił trening fizyczny, a poza tym znany jest z umiejętności optymalizacji sprzętu”.

 

Podkreślił, że jest zaskoczony zespołową formą Polaków i ich dobrymi skokami. "Zwykle mieli trudności z przejściem z sezonu letniego do zimowego, lecz tym razem nie” - ocenił.