Serie A: Napoli znalazło następcę Milika? Cztery gole Mertensa!

Dries Mertens jest w niesamowitej formie! Piłkarz SSC Napoli strzelił cztery gole w niedzielnym meczu z Torino FC (5:3). Warto przypomnieć, że przed tygodniem w spotkaniu z Cagliari Calcio (5:0) skompletował hattricka.

Trener Maurizio Sarri wystawił Mertensa na środku ataku, chociaż nie jest to jego nominalna pozycja, co znów okazało się stzałem w dziesiątkę! Belg rozpoczął show w 13. minucie. Dziewięć minut później miał na swoim koncie trzy gole. W tym momencie został pierwszym piłkarzem od sezonu 1994/1995, który ustrzelił hattricka w dwóch kolejnych meczach Serie A. To nie był jednak koniec... Już w końcówce dołożył czwarte trafienie!

Działacze SSC Napoli rozglądali się za nowym napastnikiem, który mógłby wypełnić lukę po kontuzjowanym Arkadiuszu Miliku. Czy wobec tak znakomitej postawy Belga zmienią plany? Czas pokaże...

W pierwszym składzie neapolitańczyków wyszedł Piotr Zieliński. Reprezentant Polski spisał się dobrze. W 73. minucie trener Maurizio Sarri wprowadził w jego miejsce Allana.

Zieliński był jedynym Polakiem, którego można było oglądać na włoskich boiskach.  Cały mecz na ławce rezerwowych Sampdorii Genua przesiedział Karol Linetty. Jego drużyna przegrała z Chievo Werona 1:2.

Wyniki niedzielnych meczów 17. kolejki Serie A:

US Sassuolo - Inter Mediolan 0:1 (0:0)

Bramka: Antonio Candreva  47

Czerwona kartka: Felipe Melo (90+2, Inter Mediolan, za drugą żółtą)

Chievo Werona - Sampdoria Genua 2:1 (2:0)

Bramki: Riccardo Meggiorini 9, Sergio Pellissier 42 (k) - Patrik Schick 90+4

SSC Napoli - Torino FC 5:3 (3:0)

Bramki: Dries Mertens 13, 18, 22, 80, Vlad Chiriches 70 - Andrea Belotti 58, Luca Rossettini 76, Iago Falque 84 (k)

Pesacara Calcio  Bologna FC 0:3 (0:2)

Bramki: Adam Masina 7, Blerim Dżemaili 41, Ladislav Krejci 56 (k)

Udinese Calcio - FC Crotone 2:0 (1:0)

Bramki: Cyril Thereau 43, 61