Piłka nożna

Nikolić został piłkarzem Chicago Fire

Jak informowaliśmy wcześniej, we wtorek po południu na Łazienkowskiej stawili się przedstawiciele Chicago Fire. O zainteresowaniu pozyskaniem zawodnika przez klub MLS wiadomo od dłuższego czasu. Co więcej również Nikolić przyznał, że odpowiada mu wizja gry w USA, gdzie premiowany jest ofensywny futbol. Na krótko przed oficjalnym potwierdzeniem transferu sam zainteresowany wyraził chęć powrotu w przyszłości do stolicy Polski. O sytuacji poinformował na swoim profilu twitterowym reporter Polsatu Sport Sebastian Staszewski.

 

 

Podobne nadzieje ma prezes Bogusław Leśnodorski, który także za prośrednictwem Twittera wyraził przekonanie, że to nie koniec historii snajpera w zespole legionistów.

 

 

Okres gry w Legii, do której dołączył 1 lipca 2015 roku, był dla Nikolicia najbardziej udanym w jego dotychczasowej karierze. W barwach "Wojskowych" zdobył mistrzostwo oraz Puchar Polski, koronę króla strzelców sezonu 2015/2016, a także wywalczył upragniony awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów i promocję do 1/16 finału Ligi Europy. Łącznie w 86 meczach strzelił 56 goli.

Nikolić może więc podzielić los Miroslava Radovicia, który po półtorarocznej przygodzie z Hebei China Fortune, Olimpiją Lublana oraz Partizanem Belgrad ostatecznie powrócił do Legii, gdzie zamierza grać do końca kariery.