O tym, że "Wiking" ma szansę na mistrzostwo Europy, mówiło się już od jakiegoś czasu, lecz w pierwszej wersji jego rywalem miał być Kubrat Pulev (24-1, 13 KO). Sprawy się jednak pozmieniały, a Bułgar zamiast bić się z Wachem, zwakował pas i został obowiązkowym pretendentem z ramienia organizacji IBF. Ma zmierzyć się ze zwycięzcą hitowej walki Anthony Joshua - Władimir Kliczko.

Europejska Unia Boksu nominowała więc do walki o wakujący pas Agita Kabayela - mistrza Unii Europejskiej. Przetarg na organizację pojedynku został zaplanowany na końcówkę grudnia i wiemy już, że wygrała go niemiecka grupa SES Boxing. Do walki dojdzie na gali w Magdeburgu już czwartego lutego.

Wach po raz ostatni pokazał się w ringu w maju tego roku, kiedy to wypunktował Marcelo Luiza Nascimento (22-14, 19 KO). Kabayel z kolei znokautował ostatnio Christiana Lewandowskiego (9-2, 9 KO, zostając mistrzem Unii Europejskiej. Co ciekawe Niemiec walczył kiedyś w Polsce - w 2014 roku w 12 sekund poradził sobie z Włodzimierzem Letrem (6-7, 3 KO).