Młodzi Amerykanie mistrzami świata w hokeju na lodzie

Stany Zjednoczone pokonały po karnych Kanadę 5:4 (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0) w finale mistrzostw świata w hokeju na lodzie zawodników do lat 20. Turniej był rozgrywany w Montrealu i Toronto. W spotkaniu o trzecie miejsce Rosja wygrała po dogrywce ze Szwecją 2:1.

Kanadyjczycy dwukrotnie mieli dwubramkowe prowadzenie. Po pierwszej tercji wygrywali 2:0, a w 45. minucie 4:2. Za drugim razem Amerykanie potrzebowali 182 sekund by doprowadzić do remisu, a w karnych ich bohaterem ponownie okazał się Troy Terry, który jako jedyny zdołał umieścić krążek w siatce.

Terry swój talent w pojedynkach jeden na jeden z bramkarzami zaprezentował już w półfinale. W nim reprezentacja USA pokonała po karnych Rosję 4:3, a Amerykanin trafił we wszystkich trzech wykonywanych przez siebie próbach.