Remis niekorzystny dla wszystkich. Lazio i Milan gubią dystans do podium

Na zakończenie 24. kolejki Serie A Lazio zremisowało z AC Milan 1:1, przez co oba zespoły są coraz dalej ścisłej czołówki Serie A. Na bramkę z rzutu karnego Lucasa Biglii odpowiedział w końcówce Suso.

Lazio częściej dochodziło do sytuacji strzeleckich, z kolei Milan dłużej utrzymywał się przy piłce. Dwa zespoły aspirujące do walki o Ligę Mistrzów stoczyły zacięty bój zakończony remisem, który jest... porażką dla obu zespołów.

Wynik tuż przed przerwą otworzył Argentyńczyk Lucas Biglia, który wykorzystał rzut karny sprokurowany przez Gianluigiego Donnarummę. Młody bramkarz gości długo prosił sędziego o zmianę decyzji, jednak goście na drugą połowę musieli wyjść z zamiarem odrobienia strat.

Ta sztuka udała się dopiero w końcówce, kiedy atakujący Milan wyrównał wynik za sprawą trafienia Hiszpana Suso. Obaj poniedziałkowi rywale pozostali sąsiadami w ligowej tabeli i zajmują kolejno szóste i siódme miejsce.

Lazio Rzym - AC Milan 1:1 (1:0)

Bramki: Biglia k. 45+1' - Suso 85'

Lazio: Strakosha; Basta, De Vrij, Hoedt, Radu (Patric 87'); Parolo, Biglia, Milinkovic-Savic; Anderson (Lombardi 87'), Immobile, Keita (Lulic 65')

Milan: Donnarumma; Abate, Gomez, Zapata, Vangioni; Poli (Fernandez 77'), Locatelli (Sosa 52'), Pasalic; Suso, Deulofeu, Ocampos (Lapadula 63')

Żółte kartki: Immobile, Radu, Milinkovic-Savic - Vangioni, Fernandez