Dookoła Algarve: Kwiatkowski awansował na drugie miejsce

Michał Kwiatkowski (Sky) zajął czwarte miejsce w piątkowej jeździe indywidualnej na czas i awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej wyścigu kolarskiego Dookoła Algarve. Liderem został Słoweniec Primoz Roglic (LottoNL).

Liczący 18 kilometrów płaski odcinek ze startem i metą w Sagres najszybciej pokonał Hiszpan Jonathan Castroviejo (Movistar), wyprzedzając o cztery sekundy czterokrotnego mistrza świata w tej konkurencji Niemca Tony'ego Martina (Katiusza). Kwiatkowski stracił do zwycięzcy pięć sekund, a tyle samo sklasyfikowany tuż przed Polakiem Roglic.

Z dobrej strony pokazał się także Łukasz Wiśniowski (Sky), zajmując 13. miejsce - strata 34 sekundy.

Po trzecim etapie Roglic wyprzedza Kwiatkowskiego o 22 sekundy oraz o 36 Castroviejo. Dotychczasowy lider Irlandczyk Daniel Martin (Quick-Step) spadł na szóste miejsce i traci do Roglica 1.31.

Kwiatkowski zwyciężył w rozgrywanym w południowej Portugalii wyścigu na początku sezonu 2014. Kilka miesięcy później sięgnął w hiszpańskiej Ponferradzie po tytuł mistrza świata.

Pięcioetapowa impreza zakończy się w niedzielę górskim odcinkiem na wzgórze Malhao.