Błyskawiczne gole pogrążyły Real! Valencia pokonała lidera

W zaległym meczu 16. kolejki La Liga Real Madryt sensacyjnie poległ na Estadio Mestalla w starciu z Valencią 1:2. Gospodarze błyskawicznie wypunktowali rywala. Wygrywali 2:0 już po dziesięciu minutach!

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Realu. Już po dziesięciu minutach podopieczni Zinedine'a Zidane'a przegrywali 2:0! Najpierw kapitalnym trafieniem popisał się Simone Zaza. Świetnie wziął sobie rywala na plecy i sprytnym strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. Kiedy kibice Królewskich pomyśleli, że to tylko wypadek przy pracy i za chwilę Cristiano Ronaldo wpakuje kilka bramek, Fabian Orellana pokonał Keylora Navasa.

Real zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą trafieniem niezawodnego CR7, ale na więcej nie było już go stać. Choć liderzy La Liga napierali na bramkę rywali i atakowali zdecydowanie częściej nie byli w stanie przebić się przez mur ustawiony przez Nietoperzy.

Real nadal jest liderem tabeli. Nad Barceloną ma punkt przewagi, ale podopieczni Zidane'a mają jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Valencia jest czternasta.

Valencia CF - Real Madryt 2:1 (2:1)

Bramki: Simone Zaza 4', Fabian Orellana 9' - Cristiano Ronaldo 44'.