Nadchodzi przełom? Krychowiak w kadrze na mecz Ligue 1

Trener PSG, Unai Emery powołał Grzegorza Krychowiaka na ligowy mecz z AS Nancy. Tym samym reprezentant Polski znalazł się w kadrze na spotkanie Ligue 1 pierwszy raz od... 21 grudnia. Miejmy nadzieję, że Polak będzie miał okazję zagrać i będzie to przełomowy występ, który pozwoli mu wskoczyć do podstawowej jedenastki.

27-letni środkowy pomocnik wystąpił w zwycięskim (2:0) spotkaniu Pucharu Francji przeciwko Chamois Niortais. Był to dla niego premierowy mecz w PSG w 2017 roku. Krychowiak w potyczce z II-ligowcem zaprezentował się poprawnie, ale swoją grą na pewno nie zachwycał. Jednak trener Emery uznał, że zasługuje na powołanie na spotkanie ligowe.

44-krotny reprezentant Polski od dawna nie mógł pochwalić się występem od początku w barwach Paryżan. Przed środowym meczem Pucharu Francji wcześniej taki przypadek miał miejsce 14 grudnia zeszłego roku w potyczce Pucharu Ligi Francuskiej z OSC Lille. Paris Saint-Germain wygrało 3:1, a "Krycha" spędził na murawie pełne 90 minut.

Krychowiaka w tym sezonie łącznie wystąpił w 17 meczach drużyny mistrza Francji, ale spędził na boisku zaledwie 980 minut. Ponadto dwukrotnie poprosił o grę w IV-ligowych rezerwach PSG.