Zacięte starcie na Podpromiu! Resovia przegrała z Modeną

W pierwszym meczu fazy play-off Ligi Mistrzów siatkarze Asseco Resovii przegrali z Azimutem Modena 2:3. Obie ekipy stoczyły w Hali na Podpromiu niezwykle zacięte i emocjonujące starcie.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala o awans do kolejnej rundy zagrali z niezwykle utytułowanym rywalem. Ekipa z Modeny  czterokrotnie triumfowała w Lidze Mistrzów, 12-krotnie sięgała mistrzostwo kraju, tyle samo po puchar Italii, a trzykrotnie zdobyła krajowy superpuchar.

W obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzów CEV siatkarze Azimut Modena zajęli pierwsze miejsce w grupie D. Odnieśli pięć zwycięstw, ponieśli jedną porażkę (2:3 z ACH Volley Lublana w ostatniej serii spotkań. Dwukrotnie pokonali PGE Skrę Bełchatów (3:1, 3:1). Resovia zajęła trzecią pozycję w grupie D za Cucine Lube Civitanova i Berlin Recycling Volleys.

Już pierwszy set starcia Resovii z Modeną dostarczył wielu emocji. W końcówce gospodarze mieli przewagę 22:18, pozwolili rywalom złapać kontakt (23:22), ale wygrali decydujące akcje, a skuteczny atak Johna Perrina ustalił wynik na 25:22. W drugiej partii Resovia miała przewagę jeszcze na drugiej przerwie technicznej (16:14), ale w końcówce goście znokautowali rywali. Nemanja Petrić brylował w polu zagrywki, a Earvin N'Gapeth w ataku i ekipa z Modeny pewnie wygrała (19:25).

Na przestrzeni trzeciej partii przewagę mieli goście (5:8, 15:16, 21:23), mimo to siatkarze Resovii zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrać tę niezwykle emocjonującą wojnę nerwów 27:25. Protesty gości wzbudziła decyzja arbitrów, którzy odgwizdali nieczyste odbicie zawodnika Modeny przy stanie 23:24. W czwartej odsłonie wyrównana walka toczyła się do stanu 12:12, później inicjatywę zaczęli przejmować podopieczni trenera Lorenzo Tubertiniego, którzy pewnie wygrali  (19:25) i doprowadzili do tie-breaka.

Początek piątego seta to dominacja Modeny i niemoc gospodarzy (1:5, 3:8 - przy zmianie stron). Mimo fatalnego początku ekipa z Podkarpacia nie rezygnowała, mozolnie odrabiała straty, a po kapitalnych zagrywkach Thibault Rossarda zdołała wyrównać stan seta na 12:12! Wydawało się, że rozpędzona Resovia zdoła wyrwać zwycięstwo. Nic z tego – trzy kolejne akcje wygrali goście (12:15), którzy wywieźli z Rzeszowa korzystny wynik i są w dużo lepszej sytuacji przed rewanżem, który zostanie rozegrany 23 marca we Włoszech.

Asseco Resovia - Azimut Modena 2:3 (25:23, 19:25, 27:25, 19:25, 12:15)

Asseco Resovia: John Gordon Perrin, Dawid Dryja, Marko Ivovic, Marcin Możdżonek, Fabian Drzyzga, Johen Schoeps - Mateusz Masłowski (libero) oraz Piotr Nowakowski, Thibault Rossard, Lukas Tichacek, Thomas Jaeschke.

Modena: Nemanja Petric, Earvin Ngapeth, Matteo Piano, Maxwell Philip Holt, Dragan Travica, Luca Vettori - Salvatore Rossini (libero) oraz Jacopo Massarii, Santiago Orduna, Swan Ngapeth.

Mecz zakończony
Resovia
2:3
Modena
Zapis relacji
Relacja zakończona

RESOVIA - MODENA 2:3 (25:22, 19:25, 27:25, 19:25, 12:15) Koniec meczu! Luca Vettori  zdobył decydujący punkt. Resovia przegrała zacięte starcie...

RESOVIA - MODENA 2:2, 12:14 Piłka meczowa dla gości...

RESOVIA - MODENA 2:2, 12:12 Thibault Rossard - as serwisowy! Resovia odrobiła straty!

RESOVIA - MODENA 2:2, 11:12 Earvin N'Gapeth zaatakował w aut.

RESOVIA - MODENA 2:2, 10:12 Thibault Rossard - as serwisowy.

RESOVIA - MODENA 2:2, 8:12 Matteo Piano z przechodzącej piłki.

RESOVIA - MODENA 2:2, 8:10 Lukas Tichacek - as serwisowy!

RESOVIA - MODENA 2:2, 6:10 O przerwę poprosił trener Andrzej Kowal.

RESOVIA - MODENA 2:2, 6:9 Błysk geniuszu Earvina N'Gapetha w tej akcji...

RESOVIA - MODENA 2:2, 6:8 Luca Vettori zaatakował w aut.

RESOVIA - MODENA 2:2, 5:8 Thibault Rossard wygrał walkę na siatce.

RESOVIA - MODENA 2:2, 3:8 Pięć punktów przewagi gości przy zmianie stron.

RESOVIA - MODENA 2:2, 2:7 Jochen Schoeps zaatakował w siatkę.

RESOVIA - MODENA 2:2, 1:5 Czas dla trenera Andrzeja Kowala.

RESOVIA - MODENA 2:2, 1:4 Zablokowany Marko Ivović. Chaos po stronie Resovii i w efekcie fatalny początek seta.

RESOVIA - MODENA 2:2, 0:1 Obie ekipy rozpoczęły decydującą partię!

RESOVIA - MODENA 2:2 (25:22, 19:25, 27:25, 19:25) Jochen Schoeps zaserwował w siatkę. Tie-break wyłoni zwycięzcę tego starcia!

RESOVIA - MODENA 2:1, 18:24 Dawid Dryja zaserwował w siatkę. Piłka setowa dla gości.

RESOVIA - MODENA 2:1, 17:22 Thibault Rossard zaserwował w siatkę.

RESOVIA - MODENA 2:1, 16:21 Jochen Schoeps wpadł w siatkę.

RESOVIA - MODENA 2:1, 15:20 Skuteczny atak Earvina N'Gapetha.

RESOVIA - MODENA 2:1, 14:18 Przestrzelona zagrywka Marko Ivovicia

RESOVIA - MODENA 2:1, 13:17 Sędzia przeszkodził gospodarzom w obronie... Czas dla Andrzeja Kowala.

RESOVIA - MODENA 2:1, 13:16 Skuteczny atak Earvina N'Gapetha i trzy punkty różnicy na drugiej przerwie.

RESOVIA - MODENA 2:1, 13:15 Skuteczny atak Jochena Schoepsa.

RESOVIA - MODENA 2:1, 12:14 Skuteczny blok gości. Czas dla trenera Andrzeja Kowala.

RESOVIA - MODENA 2:1, 12:11 Znów skutecznie Marko Ivović!

RESOVIA - MODENA 2:1, 11:11 Skuteczny atak Marko Ivovicia.

RESOVIA - MODENA 2:1, 10:10 Dotknięcie siatki po stronie gości. Resovia odrobiła straty.

RESOVIA - MODENA 2:1, 9:10 Thibault Rossard - as serwisowy!

RESOVIA - MODENA 2:1, 7:8 Luca Vettori zaserwował w siatkę.

RESOVIA - MODENA 2:1, 6:8 Dwa oczka zaliczki gości na pierwszej przerwie.

RESOVIA - MODENA 2:1, 6:7 Skuteczny atak Thibault Rossarda.

RESOVIA - MODENA 2:1, 5:7 Jochen Schoeps skończył trudną piłkę.

RESOVIA - MODENA 2:1, 4:5 Jochen Schoeps obił blok rywali.

RESOVIA - MODENA 2:1, 1:4 Marcin Możdżonek przestrzelił zagrywkę.

RESOVIA - MODENA 2:1, 0:3 Rozpoczynamy czwartą partię.

RESOVIA - MODENA 2:1 (25:22, 19:25, 27:25) Skuteczny blok Piotra Nowakowskiego zakończył tę niezwykle zaciętą i emocjonującą odsłonę!

RESOVIA - MODENA 1:1, 26:25 Marko Ivović daje Pasom kolejną piłkę setową.

RESOVIA - MODENA 1:1, 25:24 Luca Vettori zaatakował w aut! Piłka setowa dla gospodarzy!

RESOVIA - MODENA 1:1, 24:24 Nieczyste odbicie po stronie Modeny. Gramy na przewagi! Żółta kartka dla gości za protesty.

RESOVIA - MODENA 1:1, 23:24 Długą wymianę kończy Luca Vettori. Piłka setowa dla Modeny!

RESOVIA - MODENA 1:1, 23:23 Earvin N'Gapeth zatrzymany blokiem! Przerwa dla Lorenzo Tubertiniego.

RESOVIA - MODENA 1:1, 21:23 Fabian Drzyzga pomylił się w polu zagrywki.

RESOVIA - MODENA 1:1, 20:22 Druga przerwa dla Andrzeja Kowala.

RESOVIA - MODENA 1:1, 20:20 Nemanja Petrić zatrzymany blokiem.

RESOVIA - MODENA 1:1, 19:20 Maxwell Holt przestrzelił zagrywkę.

RESOVIA - MODENA 1:1, 18:20 Efektowny atak Earvina N'Gapetha. Andrzej Kowal poprosił o czas.

RESOVIA - MODENA 1:1, 18:18 Zacięta walka punkt za punkt. Marko Ivović obił blok rywali.

RESOVIA - MODENA 1:1, 17:18 Skuteczny atak Earvina N'Gapetha.

RESOVIA - MODENA 1:1, 15:16 Luca Vettori ustalił wynik na drugiej przerwie technicznej.

RESOVIA - MODENA 1:1, 15:15 Nemanja Petrić przestrzelił zagrywkę.

RESOVIA - MODENA 1:1, 13:13 Nemanja Petrić zaatakował w aut. Gospodarze odrobili straty.

RESOVIA - MODENA 1:1, 11:12 Tym razem to siatkarze z Podkarpacia efektownie zablokowali atak rywali.

RESOVIA - MODENA 1:1, 9:12 Skuteczny blok gości.

RESOVIA - MODENA 1:1, 9:10 Marko Ivović z przechodzącej piłki.

RESOVIA - MODENA 1:1, 7:9 Skuteczny atak Marko Ivovicia.

RESOVIA - MODENA 1:1, 5:8 Maxwell Holt, Piotr Nowakowski, Luca Vettori i Fabian Drzyzga - seria zepsutych zagrywek po obu stronach. Trzy punkty przewagi ekipy z Italii na pierwszej przerwie.

RESOVIA - MODENA 1:1, 3:5 Earvin N'Gapeth zaserwował w siatkę.

RESOVIA - MODENA 1:1, 1:3 Początek trzeciej partii przebiega po myśli gości.

RESOVIA - MODENA 1:1 (25:22, 19:25) Zdecydowane zwycięstwo przyjezdnych w drugim secie...

RESOVIA - MODENA 1:0, 18:24 Piłka setowa dla gości.

RESOVIA - MODENA 1:0, 18:23 Nemanja Petrić - as serwisowy.

RESOVIA - MODENA 1:0, 18:22 Skuteczny atak Earvina N'Gapetha.

RESOVIA - MODENA 1:0, 18:21 Skuteczny blok gości.

RESOVIA - MODENA 1:0, 18:20 Matteo Piano z krótkiej. Druga przerwa dla trenera Resovii.

RESOVIA - MODENA 1:0, 18:18 Efektowna akcja obu ekip zakończona przez Johna Perrina.

RESOVIA - MODENA 1:0, 17:17 John Perrin zaatakował po bloku, co pokazała weryfikacja.

RESOVIA - MODENA 1:0, 16:17 Skuteczny blok gości. Seria akcji wygrana przez ekipę z Modeny i Andrzej Kowal poprosił o przerwę.

RESOVIA - MODENA 1:0, 16:16 Maxwell Holt - as serwisowy.

RESOVIA - MODENA 1:0, 16:14 Skuteczny atak Piotra Nowakowskiego i dwa oczka zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

RESOVIA - MODENA 1:0, 15:14 Marko Ivović zatrzymany blokiem.

RESOVIA - MODENA 1:0, 15:12 Skuteczny atak Jochena Schoepsa.

RESOVIA - MODENA 1:0, 13:11 Kolejny skuteczny blok gospodarzy!

RESOVIA - MODENA 1:0, 11:10 John Perrin - as serwisowy.

RESOVIA - MODENA 1:0, 10:10 Skuteczny blok i Resovia odrabia straty!

RESOVIA - MODENA 1:0, 8:9 Marko Ivović przedarł się przez blok rywali.

RESOVIA - MODENA 1:0, 6:8 Maxwell Holt - as serwisowy. Dwa punkty straty Resovii na pierwszej przerwie.

RESOVIA - MODENA 1:0, 6:6 Walka punkt za punkt na początku seta.

RESOVIA - MODENA 1:0, 4:4 Luca Vettori znów skutecznie.

RESOVIA - MODENA 1:0, 4:3 Luca Vettori obił blok gospodarzy.

RESOVIA - MODENA 1:0, 3:1 Dobry początek drugiej partii w wykonaniu siatkarzy Resovii.

RESOVIA - MODENA 1:0 (25:22) Pierwszy set dla Asseco Resovii! Skuteczny atak Johna Perrina dał decydujący punkt.

RESOVIA - MODENA 0:0, 24:22 Piłka setowa dla Resovii!

RESOVIA - MODENA 0:0, 23:22 Popis Earvina N'Gapetha!

RESOVIA - MODENA 0:0, 22:20 Dawid Dryja zaatakował w aut. Czas dla Andrzeja Kowala.

RESOVIA - MODENA 0:0, 21:17 Thibault Rossard wszedł na zagrywkę i popisał się asem serwisowym.

RESOVIA - MODENA 0:0, 19:16 Skuteczny atak Johna Perrina

RESOVIA - MODENA 0:0, 18:16 Maxwell Holt- as serwisowy.

RESOVIA - MODENA 0:0, 18:14 Marcin Możdżonek z przechodzącej piłki. Czas dla szkoleniowca gości.

RESOVIA - MODENA 0:0, 16:14 Dwa oczka zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

RESOVIA - MODENA 0:0, 15:14 Earvin N'Gapeth wygrał akcję na siatce.

RESOVIA - MODENA 0:0, 15:13 Marko Ivović - as serwisowy.

RESOVIA - MODENA 0:0, 13:13 Dawid Dryja zaatakował w aut... Goście odrobili straty. Trener Andrzej Kowal poprosił o przerwę.

RESOVIA - MODENA 0:0, 12:9 Skuteczny atak Marko Ivovicia.

RESOVIA - MODENA 0:0, 10:6 John Perrin skutecznie. Trwa seria gospodarzy i szkoleniowiec Modeny poprosił o czas.

RESOVIA - MODENA 0:0, 9:6 Kolejny skuteczny blok Resovii!

RESOVIA - MODENA 0:0, 8:6 Skuteczny blok i dwa oczka zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej.

RESOVIA - MODENA 0:0, 6:5 Dawid Dryja - as serwisowy.

RESOVIA - MODENA 0:0, 5:5 Earvin N'Gapeth zaserwował w siatkę.

RESOVIA - MODENA 0:0, 4:4 Wyrównany początek meczu.

RESOVIA - MODENA 0:0, 1:1 Rozpoczynamy starcie na Podpromiu!

Dwie inne polskie drużyny zakończyły już swe pierwsze mecze w fazie play-off Ligi Mistrzów. Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle przegrali w Rosji z Biełogorje Biełgorod 1:3 (25:13, 21:25, 23:25, 20:25), a PGE Skra Bełchatów w Łodzi z Cucine Lube Civitanova również 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 21:25).

Kosmos tylko w pierwszym secie! ZAKSA pokonana w Lidze Mistrzów

Liga Mistrzów: Zacięta walka i porażka Skry Bełchatów na rozpoczęcie play-off

Początek meczu I rundy fazy play-off Ligi Mistrzów: Assecco Resovia Rzeszów - Azimut Modena o godzinie 20.30.