Developres lepszy od Impela na zakończenie rundy zasadniczej Orlen Ligi

W meczu kończącym rundę zasadniczą Orlen Ligi Developres SkyRes Rzeszów pokonał Impel Wrocław 3:0 (25:22, 25:23, 25:22). Oba zespoły już wcześniej zapewniły sobie awans do półfinałów.

Siatkarki Impelu, mimo porażki w ostatnim spotkaniu zajęły drugą lokatę, natomiast drużyna z Rzeszowa czwarte miejsce na koniec rundy zasadniczej Orlen Ligi.

Początek spotkania należał do siatkarek z Wrocławia, które bezlitośnie wykorzystywały błędy własne gospodyń. Jednak skuteczne akcje Adeli Helić pozwoliły przechylić szalę zwycięstwa w tym secie drużynie z Rzeszowa.  Drugi set także należał do gospodyń, które kontrolowały przebieg tej odsłony, jednak jeszcze w końcówce rywalki zdołały doprowadzić do remisu. Ostatnia odsłona miał podobny przebieg, ale gospodynie nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa w całym spotkaniu. MVP meczu w Rzeszowie wybrana została Helić, która zdobyła 21 punktów dla swojego zespołu.

W półfinale ekipa Developres SkyRes zmierzy się z obrończyniami tytułu, Chemikiem Police, natomiast Impel zagra z Grot Budowlanymi Łódź.

Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Developres SkyRes Rzeszów: Kremena Kamenova, Katarzyna Żabińska, Anna Kaczmar, Adela Helic, Katarzyna Mróz, Klaudia Kaczorowska - Lucyna Borek (libero) – Magdalena Hawryła, Miroslava Paskova, Karolina Szczygieł, Patrycja Flakus.

Impel Wrocław: Andrea Kossanyiova, Monika Ptak, Katarzyna Konieczna, Agnieszka Kąkolewska, Micha Hancock, Megan Courtney – Maria Stenzel (libero) – Joanna Kaczor, Barbara Cembrzyńska, Adrianna Wysocka.