Jaga wygrała rundę zasadniczą! Zwycięstwa czołówki i porażka Lechii

Jagiellonia Białystok wygrała z Piastem Gliwice 1:0 i została mistrzem rundy zasadniczej Ekstraklasy. Zwycięstwa zanotowały też Legia Warszawa i Lech Poznań. Przegrała natomiast Lechia Gdańsk, która spadła z trzeciego miejsca. Grę w grupie mistrzowskiej zapewniły sobie ponadto ekipy Wisły Kraków, Pogoni Szczecin, Termaliki Bruk-Bet Niecieczy oraz Korony Kielce

Jaga grała na wyjeździe z wicemistrzem Polski, ekipą Piasta Gliwice. W 25. minucie Cillian Sheridan wykorzystał swój wzrost i otworzył wynik spotkania. Jak się później okazało było to jedyne trafienie tego spotkania. Jagiellonia przełamała dominację Legii, która od początku reformy ESA 37 zawsze była liderem po rundzie zasadniczej.

Mistrzowie Polski również zdobyli trzy punkty. Zapewnili je Dominik Nagy oraz Tomas Necid. Dla Czecha był to pierwszy gol w Ekstraklasie. Trafienie dla Cracovii zaliczył Damian Dąbrowski. Najbardziej przekonujące zwycięstwo odnieśli piłkarze Lecha, którzy aż 3:0 pokonali Ruch Chorzów. Był to ostatni mecz Waldemara Fornalika na ławce trenerskiej Niebieskich.

Z czołowej czwórki poległa jedynie Lechia. Gdańszczan pokonała Pogoń Szczecin po dwóch golach Dawida Korta i jednym Adama Frączczaka. Portowcy zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej.

Jeszcze kilka minut po meczu Termaliki z Koroną nie wiadomo było, kto zagra w czołowej ósemce. Dzięki bramce Wisły Płock w 95. minucie meczu z Arką Gdynia kielczanie pozostali w górnej części tabeli. Poza ósemkę wypadło Zagłębie Lubin.

Bramki: Surma 7-sam, Gajos 41, Jevtić 62

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)

Bramka: Sheridan 25

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 3:1 (1:1)

Bramki: Frączczak 11, Kort 62, 69 – Krasić 18

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)

Korona - Termalica 0:1 90+3. min

Ależ kontrowersja w Kielcach! korona strzeliła gola, ale zdaniem arbitra był spalony. Piłkarze z Kielc wraz z trenerem rzucili się na sędziego liniowego.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 3:1 90+2. min

GOOOOOOL! Znowu Śpiączka i Górnik zapewnia sobie trzy punkty.

To już ostatnie minuty na ekstraklasowych stadionach. Za pare chwil wszystko będzie jasne.

Najwięcej do przegrania mają kielczanie, którzy cały czas przegrywają z Termalicą. Taki wynik powoduje, że nie będzie ich w grupie mistrzowskiej.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 2:1 79. min

GOOOOOOL! Niedługo cieszyli się goście z remisu. Grzegorz Bonin kapitalnym strzałem wyprowadza na prowadzenie gospodarzy.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:1

Arkadiusz Głowacki, który wyrównał, grał w pierwszym, historycznym meczu obu ekip w Ekstraklasie.

Ostatni kwadrans i wszystko w rundzie zasadniczej będzie jasne.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:1 71. minuta

GOOOOOL! Niezniszczalny Arkadiusz Głowacki doprowadza do wyrównania. Kapitan Wisły w swoim stylu wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym.

Pogoń - Lechia 3:1 68. min

GOOOOOOL! Znowu Dawid Kort strzela i znowu Gyurcsó asystuje. Szczecinianie zasłużenie prowadzą, a Lechia spada na czwarte miejsce.

Lech - Ruch 3:0 62. min

GOOOOOOL! Darko jevtić zapisał się na liście strzelców. Bardzo aktywny był od samego początku drugiej połowy. Lech pewnie prowadzi i w tym momencie jest trzeci w lidze.

Pogoń - Lechia 2:1 61. min

GOOOOOOL! Dawid Kort daje prowadzenie Pogoni. Asystę zaliczył Spas Delev.

Korona - Termalica 0:1 57. minuta

GOOOOOOL! Dawid Nowak strzela bardzo ważnego gola. Termalica w tym momencie jest w grupie mistrzowskiej. Duży błąd defensywy Korony, powoduje to, że kielczanie wypadają z górnej ósemki.

Cracovia - Legia 1:2 49. min

GOOOOOOL! Tomas Necid przedarł się przez defensywę Cracovii i pokonał bramkarza. Duża załsuga również Miro Radovicia, który wział na siebie kilku rywali. Premierowe trafienie Czecha w Ekstraklasie.

Cracovia - Legia 1:1 43. min

GOOOOOOL! Damian Dąbrowski wykorzystuje rzut karny. Kuriozalna sytuacja, Artur Jędrzejczyk zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości. Cracovia dopięła swego.

Arka - Wisła Płock 1:0 41. min

GOOOOOOOL! Rafał Siemaszko otwiera wynik

Lech - Ruch 2:0 41. min

GOOOOOOL! Kolejny piekny gol tego dnia. Maciej Gajos z woleja i lech już na pewno zejdzie na przerwe z dwubramkowym prowadzeniem.

Lech - Ruch  1:0 35. min

Marcin Robak w świetnej sytuacji minimalnie przestrzelił. Lech dominuje w Poznaniu. Przypomnijmy, że jest to ostatni mecz w roli trenera Rychu Chorzów dla Waldemara Fornalika.

Zagłębie Lubin - Śląsk 1:1 30. min

GOOOOOOL! Arkadiusz Woźniak bardzo precyzyjnym strzałem po ziemi przy słupku doprowadza do wyrównania.

Piast Gliwice - Jagiellonia 0:1 25. min

GOOOOOOL! Cillian Sheridan obejmuje prowadzenie, mimo lepszej gry Piasta. Jaga znowu liderem Ekstraklasy.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:0 23. min

GOOOOOOL! Genialna kontra Łęcznej. Bartłomiej Grzelczak kapitalnie dośrodkował na Bartosza Śpiączkę, a ten wykończył akcję.

Cracovia - Legia 0:1 18. min

GOOOOOOL! Dominik Nagy otwiera wynik. Legia udokumentowała swoją przewagę z początkowych minut meczu.

Pogoń - Lechia 1:1 18. min

GOOOOOOL! Krasić genialnym wolejem pokonuje bramkarza Pogoni.

Cracovia - Legia 0:0 14. min

Mistrzowie Polski zaczęli bardzo agresywnie, szybko chcieli zdobyć bramkę. Cracovia potrafiła się wybronić, mimo nerwowej postawy obtońców. Od początku błyszczy bramkarz Pasów Grzegorz Sandomierski.

Pogoń - Lechia 1:0 11. min

GOOOOOOL! Adam Frączczak po dobitce wyprowadza Portowców na prowadzenie. Należy pochwalić Adama Gyurcsó, który kapitalnym rajdem na lewej flance rozpoczął akcję.

Lech - Ruch 1:0 7. min

GOOOOOOL! Samobój Łukasza Surmy i Lech prowadzi. Chwilę wcześniej chorzowianie mieli stuprocentową sytuację, ale jej nie wykorzystali.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 0:1 5. min

GOOOOOOL! Piotr Celeban otwiera wynik w Lubinie. Pierwszy gol tej kolejki już za nami. Defensor Śląska z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Zagłębie na ten moment w grupie spadkowej.

Korona - Termalica 0:0 5. min

W Kielcach bezpośredni pojedynek dwóch ekip walczących o grupę mistrzowską.