Babajan rozpoczął od zwycięstwa nad Austriakiem Michaelem Wagnerem 6:5, ale w ćwierćfinale lepszy od reprezentanta Polski okazał się Radzik Kulijeu - 5:1. Białorusin awansował później do finału, a zapaśnik z Poznania wystąpił w repasażu, w którym wygrał z reprezentantem Szwecji Bogdanem Kourinnoiem 4:1. W walce o brąz Babajan prowadził z wicemistrzem świata z ubiegłego roku Atemem 5:0, jednak ostatecznie uległ mu 5:6.

 

Pozostali Polacy, którzy wystąpili w niedzielę, odpadli we wcześniejszej fazie.

 

W kat. 71 kg Dawid Kareciński (Śląsk Wrocław) w pierwszej walce uległ reprezentantowi gospodarzy Aleksandarowi Maksimovicowi 1:9 i odpadł z rywalizacji, zajmując 22. miejsce. Podobnie w kat. 75 kg Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom) przegrał z Turkiem Emrahem Kusem 1:2 i został sklasyfikowany na 16. pozycji.

 

Po pierwszej walce udział w turnieju zakończył także Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) w kat. 85 kg. W 1/8 finału przegrał z Estończykiem Eerikiem Apsem 1:3 na punkty techniczne, choć starcie zakończyło się remisem 1:1. Polak zajął 12. lokatę.

Biało-czerwoni zakończyli start w Nowym Sadzie z dwoma medalami w stylu wolnym. Złoty zdobyła Monika Michalik (kat. 63 kg), a srebrny Magomedmurad Gadżijew (70 kg).

 

Wyniki niedzielnych pojedynków o medale:

71 kg - o złoty medal
Balint Korpasi (Węgry) - Paweł Liach (Białoruś) 4:0

o brązowy
Abujazyd Mancygow (Rosja) - Murat Dag (Turcja) 9:1
Aleksandar Maksimovic (Serbia) - Evrik Nikoghosyan (Francja) 2:1  

75 kg - o złoty
Tarek Mohamed Abdelslam (Bułgaria) - Czingiz Łabazanow (Rosja) 4:1

o brązowy
Tamas Lorincz (Węgry) - Mihail Bradu (Mołdawia) 8:0
Kazbek Kilou (Białoruś) - Ruhin Mikayilov (Azerbejdżan) 9:1  

80 kg - o złoty
Zurabi Datunaszwili (Gruzja) - Radzik Kulijeu (Białoruś) 4:2
 
o brązowy
Adlan Akijew (Rosja) - Daniel Aleksandrow (Bułgaria) 3:1
Aslan Atem (Turcja) - Edgar Babajan (Polska) 6:5

85 kg - o złoty
Viktor Lorincz (Węgry) - Metehan Basar (Turcja) 3:2    
 
o brązowy
Ramsin Azizsir (Niemcy) - Juri Szkriuba (Ukraina) 1:0
Nikołaj Bajriakow (Bułgaria) - Eerik Aps (Estonia) 2:0