Tillie zdobył z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dwa mistrzostwa Polski. W minionych rozgrywkach Pucharu Polski został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju. Ostatni sezon jednak był dla niego niezwykle trudny, bowiem przez kilka miesięcy przyjmujący zmagał się z kontuzją. Po sezonie obie strony zdecydowały się na zakończenie współpracy.

 

Jak donosi portal worldofvolley.com, Tillie ma wzmocnić drużynę Jastrzębskiego Wegla. Francuz będzie niezwykle wartościowym zawodnikiem dla brązowych medalistów PlusLigi. W najbliższym sezonie jastrzębianie mają wystąpić w Lidze Mistrzów. Informacji jednak narazie nie potwierdzają ani menedżer zawodnika, ani klub z Jastrzębia.

 

Tillie to czołowy zawodnik francuskiej kadry narodowej. Wraz z reprezentacją zdobył Mistrzostwo Europy w 2015 roku. Ma na swoim koncie również złoty i brązowy medal Ligi Światowej.

 

Kontrakty z Jastrzębskim Węglem przedłużyli Grzegorz Kosok, Lukas Kampa, Salvador Hidalgo Oliva i Maciej Muzaj. Zostaje również pracujący tam od dwóch lat australijski trener Mark Lebedew. Wiadomo, że w drużynie nie wystąpią już Scott Touzinsky, który zakończył karierę, oraz Marcin Bachmatiuk.