Torres był wyróżniającym się zawodnikiem ligi włoskiej. Ostatnie lata spędził właśnie w drużynach z Półwyspu Apenińskiego. Jego pierwszym klubem było Andreoli Latina. Jeszcze w trakcie sezonu przeniósł się do Molfetty. Następnie po roku gry w CMC Romagna, przeniósł się do Ravenny, gdzie spędził ostatni sezon.

 

Torres w każdym z klubów, stanowił o sile swojego zespołu, co potwierdzają noty indywidualne zawodnika. Po fazie zasadniczej ostatniego sezonu ligowego z dorobkiem 465 punktów został sklasyfikowany na 4. miejscu najlepiej punktujących Serie A. Tę samą pozycję zajął również w rankingu atakujących.


– Maurice Torres jest to zawodnik, który w ostatnich latach we Włoszech bardzo się rozwinął. Z pewnością wzmocni nasz zespół, będąc wartością dodaną nie tylko w PlusLidze, ale również na europejskich parkietach. Sam zawodnik również z optymizmem patrzy w przyszłość, cieszy się, że dołączy do tak ważnego klubu jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - powiedział Andrea Gardini, selekcjoner ZAKSY.

 

Z klubem, oprócz Dawida Konarskiego, żegnają się również dwaj rezerwowi atakujący. Po 10 latach gry, z drużyny odchodzi Dominik Witczak. Po pięciu sezonach w Kędzierzynie, nowej drużyny szuka Grzegorz Bociek.

 

– Zarówno Dominik jak i Grzegorz przez lata związani byli z naszym klubem i zawsze będą częścią rodziny ZAKSY. Są to zawodnicy, którzy niejednokrotnie pomagali zespołowi w trudnych sytuacjach – podkreślił Sebastian Świderski, prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.