Adamek przygotowuje się do gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie. Jego przeciwnikiem będzie mocno bijący Solomon Haumono. "Góral" przebywa aktualnie w Osadzie Śnieżka w Łomnicy, gdzie pracuje pod okiem nowego trenera Gusa Currena, a także sparuje z takimi zawodnikami jak  Adam Kownacki (15-0, 12 KO), Michał Cieślak (15-0, 11 KO) oraz Timur Stark (8-2, 7 KO).

W sobotę ciekawą informację przekazał Przemek Garczarczyk. - Przed minutą dzwonił promotor Powietkina. Pytał, czy Tomek Adamek mógłby przyjechać na sparingi do Saszy. Góral zajęty - napisał na Twitterze. Informację potwierdził też organizator gali Polsat Boxing Night Mateusz Borek (MB Promotions). Rosjanin zaproponował "Góralowi" sparingi od 30 maja.

- Powietkin byłby świetnym sparingpartnerem, dużo lepszym niż rywal Adamka, ale zaburzyłoby to cykl przygotowań - powiedział Maciej Miszkiń.

Powietkin po wielu problemach z dopingiem wróci do ringu 1 lipca na gali w Moskwie. Nazwiska rywala powinniśmy poznać za kilka dni.