Zmarł były motocyklowy mistrz świata Nicky Hayden

Moto

Zmarł były motocyklowy mistrz świata Nicky Hayden - poinformowano w komunikacie szpitala Maurizio Bufaliniego w Cesenie. 35-letni Amerykanin 17 maja został potrącony przez samochód podczas wycieczki rowerowej w okolicach Rimini.

Sportowiec po wypadku został przetransportowany do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy, jamy brzusznej oraz klatki piersiowej. We Włoszech przebywał po wyścigu na torze Imola.

- Zespół medyczny stwierdził dziś zgon pacjenta Nicholasa Patricka Haydena, który od środy przebywał na oddziale intensywnej terapii - napisano w oświadczeniu szpitala w Cesenie.

W klasie MotoGP zadebiutował w 2003 roku, a jego partnerem w zespole Repsol Honda był Valentino Rossi. Swój pierwszy sezon zakończył na piątym miejscu, dzięki czemu zdobył nagrodę dla "Debiutanta roku". W 2006 roku - w swoim czwartym sezonie w tej klasie - zdobył mistrzostwo świata, wyprzedzając Rossiego.

Łącznie w klasie MotoGP w latach 2003-16 w barwach Hondy i Ducati w 218 wyścigach odniósł trzy zwycięstwa, a 28-krotnie stanął na podium.

Hayden nosił przydomek "Kentucky Kid". Wywodził się z motocyklowej rodziny, jego bracia oraz ojciec również startowali w różnego rodzaju konkurencjach motorowych. W tym sezonie zajmował 13. miejsce w rywalizacji superbike'ów w barwach zespołu Red Bull Honda.