Górnik Zabrze nie pozostawił złudzeń, kto z grona osiemnastu drużyn zaplecza Lotto Ekstraklasy zasługuje na awans. Fantastyczny ostatni miesiąc pozwolił podopiecznym Marcina Brosza włączyć się do o walki elitę. Zaradzić temu nie potrafili pozostali nominowani - Zagłębie Sosnowiec, Miedź Legnica, Chojniczanka Chojnice, Olimpia Grudziądz i GKS Katowice.

W maju drużyna Marcina Brosza zdobyła komplet piętnastu punktów i dogoniła bijące się o awans drużyny. W ostatniej kolejce wszystko było w nogach i głowach "Trójkolorowych". Trener Brosz nie mieszał w podstawowym składzie przed ostatnim, decydującym starciem.

Za Górnikiem do Puław pojechała potężna grupa kibiców. Ich ilość przerosła możliwości klubu z województwa lubelskiego. Dla niektórych fanów nie wystarczyło miejsca na trybunach i musieli obejść się smakiem, i dopingować drużynę spod stadionu. Porażka Wisły Puławy oznacza, że ten zespół następny sezon rozpocznie w II Lidze. Wcześniej spadek zaliczyły także drużyny Znicza Pruszków i MKS'u Kluczbork.

Początek magazynu Nice 1 Ligi od 20:00 w Polsacie Sport. W programie m.im. skróty meczów, analizy i komentarze ekspertów.

Gośćmi w prowadzonym przez Szymona Rojka programie będą: Marcin Brosz, Andrzej Iwan, Tomasz Łapińśki