- Niektórych piłkarzy chcieliśmy zatrzymać, ale niestety ciężko jest rywalizować z bogatszymi klubami. Niektóre występujące w pierwszej lidze oferują zawodnikom dwa, trzy razy większe kontrakty – powiedział prezes Wigier Dariusz Mazur.

Na oficjalnej stronie internetowej klub poinformował, że drużynę opuszczą: Frank Adu Kwame, Kamil Adamek, Rafał Augustyniak, Łukasz Wroński, Vaclav Cverna, Miłosz Kozak, Damian Podleśny, Kuku. Odejdzie rownież Kądzior, który zostanie sprzedany do klubu ekstraklasy.

- Piłkarze ci nie chcieli przedłużyć z klubem umów, bo mają lepsze oferty, zaś Damian Kądzior opuszcza Wigry, bo taka była umowa, że pomoże nam wiosną i wytransferujemy go do ekstraklasy - dodał Mazur.

Prezes Mazur już w czwartek mówił, że trzeba będzie budować nowy zespół z nowym trenerem Arturem Skowronkiem, którego przedstawił dziennikarzom. Skowronek podpisał z Wigrami roczny kontrakt. 35-letni szkoleniowiec w przeszłości pracował w Ruchu Radzionków, Pogoni Szczecin, Widzewie Łódź i GKS Katowice.