Euro U-21: Dania pożegnała się zwycięstwem. Sześć goli w Tychach

Duńczycy pokonali Czechów 4:2. Obie drużyny odpadły z turnieju, ale godnie pożegnały się z polskimi kibicami urządzając pokaz umiejętności strzeleckich. Był to mecz z największą liczbą goli podczas Euro U-21.

Czesi zaczęli turniej od porażki 0:2 z Niemcami, ale potem, również w Tychach pokonali Włochów 3:1. Duńczycy w Krakowie doznali dwóch porażek - z Włochami 0:2 i Niemcami 0:3. W efekcie jako pierwsi stracili szanse na awans do półfinału.

Duński szkoleniowiec Niels Frederiksen, mimo to przekonywał, że nie ma problemu z motywacją w zespole przed pożegnalnym spotkaniem i zapowiadał walkę o zwycięstwo dla pozostawienia dobrego wrażenia. Ten cel został zrealizowany przez jego zawodników.

Sobotnie spotkanie, chociaż rozgrywane w pogodny, ciepły, wakacyjny wieczór zgromadziło dużo mniejszą widownię, niż wcześniejsze dwa pojedynki na tyskim stadionie. Czeskich kibiców było na trybunach zdecydowanie więcej, niż Duńczyków.

Podopieczni trenera Vitezslava Lavicki chcąc przedłużyć marzenia o awansie do półfinału musieli wygrać i od początku zaatakowali. Duńczycy jednak ani myśleli skupić się wyłącznie na obronie.

I to oni pierwsi zagrozili bramce rywala. Kilka razy byli nieprecyzyjni przy strzałach, ale w 23. minucie Lucas Andersen zwiódł czeską obronę i z bliska nie dał szans bramkarzowi, zdobywając pierwszego gola dla Danii w mistrzostwach.

Odpowiedź Czechów była błyskawiczna. Wyrównał uderzeniem pod poprzeczkę napastnik Sampdorii Genua Patrik Schick, który podczas mistrzostw poleciał na testy medyczne do Juventusu Turyn. Strata nie podłamała drużyny trenera Frederiksena. 10 minut przed przerwą Mads Pedersen zakończył dośrodkowaniem swój kilkudziesięciometrowy rajd lewą stroną boiska, a Kenneth Zohore skutecznie zamknął akcję. Z dwoma mocnymi uderzeniami Czechów poradził sobie potem duński golkiper i po pierwszej połowie Dania prowadziła 2:1.

Początek drugiej części spotkania należał do ofensywnie grających piłkarzy trenera Frederiksena. Rywale szybko się „pozbierali” i też ruszyli do przodu. W 54. minucie przyniosło to efekt w postaci trafienia rezerwowego Tomasa Chorego, który wszedł na boisko po przerwie. Po centrze Jakuba Jankto głową pokonał Jeppe Hojbjerga i doprowadził do wyrównania.

Podbudowani Czesi zepchnęli przeciwników w okolice ich pola karnego. Kilka razy pod duńską bramką było „niebezpiecznie”, jednak nie na tyle, by skapitulował znów Hojbjerg. A Duńczycy w 73. min wyszli z kontrą, ponownie sfinalizowaną z bliska przez Zohore. Rywale mieli jeszcze okazje do zmiany wyniku, ale ich nie wykorzystali. Skuteczniejsi byli Skandynawowie. W doliczonym czasie czwartego gola zdobył Marcus Ingvartsen.

Mimo porażki czescy kibice zgotowali swoim piłkarzom po meczu gorącą owację.

Czechy - Dania 2:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Lucas Andersen (23), 1:1 Patrik Schick (27), 1:2 Kenneth Zohore (35), 2:2 Tomas Chory (54, głową), 2:3 Kenneth Zohore (73), 2:4 Marcus Ingvartsen (90+1)

Żółte kartki: Stefan Simic, Tomas Soucek, Vaclav Cerny; Marcus Ingvartsen

Sędzia: Bobby Madden (Szkocja).
Widzów: 9047.

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

ŁK, Polsat Sport, PAP
Zapis relacji
Relacja zakończona

[90+4} CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:4: Sędzia zakończył spotkanie. Duńczycy zasłużenie pokonali Czechów 4:2.

[90+1'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:4: INGVARTSEN!!! Asysta Zohore. Napastnik świetnie dostrzegł niepilnowanego kolegę, a ten z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

[90'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Sędzia doliczył aż 4 minuty.

[89\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Nieudane rozegranie stałego fragmenty gry. Piłka dla Czechów.

[89'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Zohore dopadł do bezpańskiej piłki i wywalczył rzut rożny.

[88'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Soucek ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

[87'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Czesi już nie atakują tak zaciekle, widać, że to spotkanie kosztowało ich bardzo dużo siły.

[86'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Zbyt mocne zagranie Havlika w pole karne. Rozpocznie bramkarz.

[84'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Żółta kartka dla Cernego za dyskusję z sędzią.

[83\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Nissen minął dwóch rywali zagrał w pole karne. Gdyby to dogranie było dokładniejsze to Zohore skompletowałby hat-trick.

[81\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Kapitalny strzał Travnika, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się duński bramkarz.

[80\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Mogło być 3:3! Schick świetnie się uwolnił spod krycia obrońców, ale jego strzał głową z bliskiej odległości przeleciał nad bramką.

[78'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Boisko opuszcza Holzer, a w jego miejsce wszedł Havlik.

[77'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Duńczycy opanowali teraz środek pola i spokojnie konstruują atak pozycyjny.

[72'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: Zmiana w ekipie Danii. Blaabjerg zastąpił Pedersena.

[72\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:3: GOOOOOL!!!! Zohore po raz kolejny. Świetna Kontra Duńczyków. Dośrodkowanie w pole karne, a tam niepilnowany Zohore pakuje piłkę do siatki.

[71'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Schick minął obrońcę i miał okazję do oddania strzału, ale bramkarz był na posterunku.

[70'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Ruszył Cerny, uderzył z dystansu. Mocno niecelnie.

[69'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Schick wywalczył sobie miejsce do oddania strzału, ale strzelił prosto w bramkarza.

[68'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Problemy Havla po satrciu z Ingvartsenem. Żółta kartka dla napastnika Danii.

[67'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Czerny uderza, piłka po rykoszecie zmyliła bramkarza, który jednak sobie poradził.

[66'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Szybciej teraz piłką operują Duńczycy. Minimalnie na spalonym Nissen.

[65'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Zmiana w ekipie Danii. Ingvartsen za Hjulsagera

[64\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Prostopadłe podanie do Pedersena, który dośrodkował w pole karne, jednak za plecy Zohory.

[63'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Jankto opuszcza boisko a w jego miejsce wszedł Julis.

[61'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Dośrodkowanie Pedersena w pole karne. Zohore wyprzedził obrońcę, ale jego uderzenie jest niecelne.

[59'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego, strzał jednego z zawodników Czech, ale Hjojberg pewnie intuicyjnie broni.

[59'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Schick chciał wykorzystać nieporozumienie w drużynie Danii, ale bramkarz przytomnie wybił na rzut rożny.

[57'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Zmiana w drużynie Danii. Lesse Vigen Christiansen opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Casper Nielsen.

[55\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: Duńczycy szukają szansy, by znów wyjść na prowadzenie, ale strzał Zohore daleko od bramki.

[52'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 2:2: GOOOOOOOOL!!!! Dobre dalekie dośrodkowanie Jankto i Chory - ten, który wszedł na boisko po przerwie, strzela gola głową z 5 metrów.

[51\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Czesi w natarciu. Travnik mijał kolejnych rywali i wywalczył tylko rzut rożny. Totalnie niedokładne dogranie Cernego do Jankto i grę wznowi bramkarz.

[48\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Póki co, to Duńczycy częściej atakują. Strzał Hjulsagera ale obrońcy wybili na rzut rożny. Nieudane rozegranie stałego fragmentu i Czesi wyszli z kontrą, jednak obrońcy Danii wybijają szybko piłkę na aut.

[47'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Uderzenie Norgarda z 20. metrów, ale pewnie broni Zima.

[46'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Zaczęli drugą połowę Czesi.

[46\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Zmiana w drużynie Czech. W miejsce Martina Haska wszedł napastnik Tomas Chory.

[46'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Zawodnicy obu zespołów już na boisku. Do przerwy niespodziewanie wygrywają Duńczycy.

Co to jest za mecz. Z niecierpliwością czekamy na drugą odsłonę tego emocjonującego spotkania. Zaczynamy za około 5 minut. Zostańcie z nami.

[45'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Prowadzą Duńczycy i to zasłużenie. Czesi muszą zagrać w drugiej połowie zdecydowanie skuteczniej, jeśli chcą myśleć o awansie.

[44']  CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Rzut wolny po faulu na Schicku. piłka stoi około 30 metrów od bramki. Mocne uderzenie napastnika Sampdorii, ale bramkarz popisał się świetnym refleksem.

[41'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Czesi wyraźnie chcą wyrównać przed przerwą, ale Duńczycy nie zamierzają im na to pozwolić. Hjulsager uderza obok bramki.

[39' ] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Duńczycy mieli kontrę, ale stracili piłkę, która trafiła do Cernego. Mocne uderzenie pomocnika, ale bramkarz odbija piłkę przed siebie.

[38'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Duńczycy mocno cofnięci do defensywy. Czesi po raz kolejny nacierają. Dośrodkowanie Travnika wybite na rzut rożny.

[36] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: Czesi chcą szybko wyrównać. Jankto dopadł do piłki, ale jego dośrodkowanie wybite przez obrońców.

[35'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:2: ZOHORE!!!!!! Dośrodkowanie w pole karne, a tam napastnik wyprzedził obrońcę i czubkiem buta umieścił piłkę w siatce.

[33'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:1: Duńczycy próbują teraz uspokoić grę rozgrywając piłkę przez całą szerokość boiska.

[31'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:1 Szybki atak Czechów. Holzer poślizgnął się w polu karnym, ale piłka trafiła do Jankto, który uderzył mocno i niecelnie.

[29] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:1: Ależ się zrobił mecz! Przed chwilą strzał z dystansu Czechów, a już Duńczycy dośrodkowują w pole karne Zimy.

[26\\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 1:1: Gol Schick!!!!! Napastnik świetnie opanował piłkę i mocnym strzałem z za pola karnego posłał ją pod poprzeczkę.

[25\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:1: Ależ odpowiedź Czechów. Jankto do Patricka Schicka, który miałby przed sobą tylko bramkarza, jednak napastnik nie opanował piłki.

[23'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:1: GOOOOOL!!!! Zohore dostał prostopadłe podanie ze środka pola, podał do Andersena, który obrócił się z rywalem na plecach i pewnie umieścił piłkę w siatce.

[20'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Duńczycy grają spokojnie, świetna okazja Andersena. Strzał z ostrego kąta minął bramkarza, ale piłka minimalnie minęła bramkę.

[18'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Czesi pod polem karnym Danii, ale dośrodkowania nie przynoszą oczekiwanych efektów.

[15\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Zohora dostał prostopadłe podanie od Pedersena i uderzył bez przyjęcia, jednak tylko w boczną siatkę.

[13\'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Próba prostopadłego zagrania Duńczyków do Zohory, ale piłka trafiła pod nogi bramkarza Czech.

[12'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Andersen dostał piłkę w polu karnym, przełożył piłkę na prawą nogę, ale uderzył minimalnie niecelnie.

[11'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Teraz atak pozycyjny Czechów jednak Jankto niedokładnie zagrywał w pole karne.

[9'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Niedokładne dośrodkowanie z narożnika boiska i zaczynają Czesi.

[8'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Duńczycy w ataku pozycyjnym. Czesi zepchnięci głęboko do defensywy. Obrońcy Czech wybijają na rzut rożny.

[7'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Pressing Czechów. Duńczycy mają problem z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy.

[6'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Ruszają Czesi. Ale Cerny został zatrzymany przed polem karnym.

[4'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Zokore decyduje się na zaskakujący strzał zza pola karnego, ale piłka przeleciała daleko od bramki.

[1'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Mocne uderzenie Czechów. Piłka po rykoszecie obok bramki. Rzut rożny dla gospodarzy. Travnik dośrodkowuje, ale Duńczycy łatwo sobie poradzili z zagrożeniem.

[0'] CZECHY U-21 - DANIA U-21 0:0: Sędzia Bobby Madsen pierwszy raz zagwizdał i rozpoczął spotkanie.

Teraz wysłuchamy hymnu Czech.

Czas na hymn Danii.

Oba zespoły już na murawie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Dania - Czechy. Początek spotkania o godzinie 20.45.