Kendricks skoczył o tyczce sześć metrów

Brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro Sam Kendricks uzyskał 6,00 m w skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych mistrzostw USA w Sacramento. To najlepszy tegoroczny rezultat na świecie.

Kendricks zdecydowanie wygrał krajową rywalizację i został 21. zawodnikiem w historii, który pokonał tyczkę zawieszoną na wysokości sześciu metrów. Pozostali medaliści - Andrew Irwin i Chris Nilsen - osiągnęli zaledwie 5,75.

Najlepsze wyniki kobiet w tym sezonie od soboty należą także do Quanery Hayes na 400 m (49,72) i Jasmin Stowers na 100 m przez płotki (12,47 w biegu półfinałowym).

Bliski "złamania" granicy 44 sekund na 400 m był Fred Kerley. Zwyciężył z czasem 44,03. To rezultat równo sekundę gorszy od rekordu świata, który podczas ubiegłorocznej olimpiady w Rio ustanowił Wayde van Niekerk z Republiki Południowej Afryki.

W biegu na 1500 m mistrz IO 2016 Matthew Centrowitz (3.34,41) przegrał złoto z Robbym Andrewsem (3.43,29). Trzeci był Josh Gregorek (3.43,99).

W skoku w dal zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Rio (tam wygrała z koleżankami także sztafetę 4x100 m) Tianna Bartoletta - 7,05 m (wiatr +3,0 m/s). Na drugiej pozycji uplasowała się Brittney Reese - 6,98 (+2,1), a na trzeciej Shakeela Saunders - 6,92 (+3,0).