Fatalny poprzedni sezon w wykonaniu chorzowian spowodował, że ekipa ze Śląska musiała co najmniej na rok pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce. W okresie przygotowawczym do drużyny dołączyło kilku nowych piłkarzy, ale o wielkich wzmocnieniach nie ma co mówić.

 

Najciekawszym z nich jest chyba Brazylijczyk Mello, który trafił do Chorzowa z włoskiego Vigor Acqua. Ruch zagrał trzy mecze sparingowe. Wygrał z Rozwojem Katowice oraz Unią Turza Śląska oraz przegrał z czeską Karwiną.

 

Stal zapewne takich ambicji, jak ”Niebiescy” nie ma. Dla zespołu z Chorzowa niemalże obowiązkiem jest powrót do Ekstraklasy, zawodnicy z Mielca zaś starać się zapewne będą o jak najlepszy rezultat, ale bez napinania się na walkę o awans. W poprzedniej kampanii zajęli 10. miejsce, a w spotkaniach kontrolnych przed sezonem nie wygrali ani jednego z trzech meczów. Zwyciężyli jednak w Pucharze Polski z KSZO Ostrowiec.

 

W jakim stylu Ruch zacznie batalię o powrót na polskie, "piłkarskie salony"? Odpowiedź już w piątkowy wieczór.

 

Transmisja meczu Stal Mielec – Ruch Chorzów od godziny 20.30 w Polsacie Sport. Komentują: Cezary Kowalski i Andrzej Iwan.