ME w strzelectwie: Czapla jedenasty w Baku

Łukasz Czapla (Wawel Kraków) zajął jedenaste miejsce w ruchomej tarczy na 50 m (20+20 strzałów mixt) seniorów w ostatnim dniu strzeleckich mistrzostwach Europy w Baku. Złoty medal zdobył Szwed Emil Martinsson, srebrny Rosjanin Michaił Azarenko, a brązowy Fin Topi Hulkkonen.

Martinsson zgromadził 395 pkt dystansując Azarenkę o trzy oraz Hulkkonena o pięć punktów. Rezultat Czapli to 385 pkt (191+194).

Drużynowo triumfowali Rosjanie - 1169 pkt, przed Szwedami - 1167 i Finami - 1161.

Czapla, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii tej dyscypliny w Polsce, w środę w konkurencji 30+30 strzałów, także na 50 m, sklasyfikowany został na siódmym miejscu.

34-letni zawodnik Wawelu Kraków ma w kolekcji osiem złotych i jeden srebrny medal mistrzostwa świata oraz 12 krążków (po 5 złotych i srebrnych oraz 2 brązowe) mistrzostw Europy.

Biało-czerwoni zdobyli w stolicy Azerbejdżanu trzy srebrne medale. Wywalczyli je: Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz), Patryk Sakowski (Gwardia Zielona Góra) i Kacper Jurasz (Kaliber Białystok) w rywalizacji drużynowej w pistolecie juniorów na 50 m, Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) w pistolecie seniorek na 25 m oraz Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław), Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) i Paula Wrońska (Lider Amicus Lębork) w karabinie na 300 m z trzech postaw także wśród seniorek.