W półfinale odpadł Piotr Pawlicki, który do tej fazy dosyć szczęśliwie awansował z sześcioma punktami. Na rundzie zasadniczej z pięcioma punktami występ zakończył Patryk Dudek.

 

Finałowy bieg był niezwykle emocjonujący. Najlepiej wystartował Janowski, ale podobnie jak w półfinale pojechał zbyt szeroko na pierwszym łuku i stracił prowadzenie. Jego błąd wykorzystał Zmarzlik, ale szybko wyprzedził go Lindbaeck. Szwed prowadził przez zdecydowaną większość finałowej rywalizacji i odpierał ataki Zmarzlika. Jego upór jednak opłacił się, bo wyprzedził reprezentanta gospodarzy na ostatnim łuku.

 

W rundzie zasadniczej dobrze spisywał się Janowski. Był bardzo szybki na starcie, ale w półfinale i finale jechał zbyt szeroko. To wystarczyło do objęcia prowadzenia w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 88 punktów. O pięć oczek wyprzedza Australijczyka Jasona Doyle'a, który z pięcioma punktami zakończył występ na 12. miejscu. Taki sam dorobek zanotował w Szwecji Dudek, który dobrze rozpoczął zawody, ale później popełniał błędy i ostatecznie został sklasyfikowany na 11. pozycji.

 

Dosyć szczęśliwie do półfinału zakwalifikował się Pawlicki, bo z dorobkiem sześciu punktów. W półfinale zajął jednak ostatnie miejsce. Mógł nie być jednak w pełnej dyspozycji, bo w 15. biegu dwukrotnie zaliczył upadki nieprzepisowo atakowany przez rywali.

 

Następny turniej z cyklu Grand Prix odbędzie się 26 sierpnia w Gorzowie.

 

Wyniki Grand Prix Szwecji: 
  
   1. Bartosz Zmarzlik (Polska)    15 - 1. miejsce w finale
   2. Antonio Lindbaeck (Szwecja)   19 - 2. miejsce w finale
   3. Fredrik Lindgren (Szwecja)   18 - 3. miejsce w finale
   4. Maciej Janowski (Polska)    13 - 4. miejsce w finale
   5. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 14 
   6. Emil Sajfutdinow (Rosja)    10 
   7. Martin Vaculik (Słowacja)    10 
   8. Piotr Pawlicki (Polska)     6
  ...
  11. Patryk Dudek (Polska)      5
  
  Czołówka klasyfikacji generalnej:
1. Maciej Janowski (Polska) 88 pkt 2. Jason Doyle (Australia) 83 3. Patryk Dudek (Polska) 80 4. Fredrik Lindgren (Szwecja) 76 5. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 71 6. Bartosz Zmarzlik (Polska) 70 7. Emil Sajfutdinow (Rosja) 68 8. Martin Vaculik (Słowacja) 59 ... 12. Piotr Pawlicki (Polska) 50 20. Przemysław Pawlicki (Polska) 3 Pozostałe turnieje GP:
26 sierpnia - Grand Prix Polski w Gorzowie 9 września - Grand Prix Niemiec w Teterow 23 września - Grand Prix Szwecji w Sztokholmie 7 października - Grand Prix Polski w Toruniu 28 października - Grand Prix Australii w Melbourne