Biało-czerwone nieco ponad tydzień temu rozpoczęły w Szczyrku przygotowania do mistrzostw Starego Kontynentu, a w czwartek i piątek rozegrały sparingi z Czeszkami. Rywalki również wystąpią w europejskim czempionacie, ale wcześniej, bo już za cztery dni, w Rotterdamie wezmą udział w trzeciej rundzie kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Pierwsze spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem Polek. W rewanżu obaj trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów. Pierwsze trzy wygrały Czeszki, a w dodatkowej partii lepsze okazały się biało-czerwone.

- Oba zespoły bardzo dobrze się znają, w tym roku często spotykały się. Jesteśmy na innym etapie przygotowań niż nasze rywalki. My ciężko pracujemy, one niebawem zagrają w dalszej części eliminacji mistrzostw świata. Zadaniem dwóch sparingów w Brnie było przećwiczenie niektórych ustawień - powiedział trener Nawrocki na stronie PZPS.

Reprezentantki po sparingach z Czeszkami wrócą do Szczyrku, a po sobotnich zajęciach otrzymają dwa dni wolnego. Kolejne mecze sparingowe rozegrają 25 i 26 sierpnia.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Azerbejdżanie i Gruzji w dniach 22 września - 1 października. Polki w grupie A w Baku zmierzą się z Niemcami, Węgrami i Azerbejdżanem.

Wyniki meczów sparingowych:

Polska - Czechy 3:1 (20:25, 25:16, 25:17, 25:18).

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko, Martyna Grajber, Malwina Smarzek,
Monika Bociek, Aleksandra Krzos (libero) - Agata Witkowska (libero), Maja Tokarska, Natalia Murek,
Klaudia Alagierska, Oliwia Różański, Martyna Łukasik, Marlena Pleśnierowicz.

Polska - Czechy 1:3 (18:25, 20:25, 19:25, 25:19).

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko, Oliwia Różański, Martyna Grajber,
Malwina Smarzek, Agata Witkowska (libero) - Maja Tokarska, Natalia Murek, Klaudia Alagierska,
Martyna Łukasik, Monika Bociek, Marlena Pleśnierowicz.