Puchar Davisa: Porażka Majchrzaka. Słowacja - Polska 2:0

Po pierwszym dniu rozgrywanego w Bratysławie barażu o utrzymanie w Grupie I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa polscy tenisiści przegrywają ze Słowakami 0:2. W drugim pojedynku Kamil Majchrzak uległ Andrejowi Martinowi 5:7, 6:4, 3:6, 3:6.

Wcześniej Hubert Hurkacz przegrał z Norbertem Gombosem 2:6, 2:6, 6:3, 4:6.

Obaj rywale Polaków są znacznie wyżej notowani w rankingu ATP: Gombos jest 85., a Martin - 172., podczas gdy Hurkacz zajmuje 393. miejsce, natomiast Majchrzak - 267.

Pierwszy pojedynek trwał dwie godziny i 12 minut. Hurkacz posłał siedem asów, o dwa więcej od przeciwnika. Jego zmorą była jednak bardzo duża liczba podwójnych błędów, których miał aż 15, przy dwóch po stronie reprezentanta gospodarzy.

Majchrzak z Martinem rywalizowali dłużej - trzy godziny i dwie minuty. W pierwszym secie Polak prowadził 5:4, ale nie był w stanie utrzymać przewagi. Drugą partię wygrał, ale w dwóch kolejnych nie nawiązał już walki.

W sobotnim deblu rywalami Łukasza Kubota i Mateusza Kowalczyka będą Martin i Igor Zelenay, a na niedzielę zaplanowano mecze Gombosa z Majchrzakiem i Martina z Hurkaczem.

W przeszłości drużyny te zmierzyły się dwukrotnie. Bilans jest remisowy - Słowacy cieszyli się ze zwycięstwa w 1996 roku w Trnawie 4:1, a biało-czerwoni dwa lata temu, jednak w Gdyni grano na twardej nawierzchni. Wygrana z 2015 roku dała podopiecznym Radosława Szymanika historyczny awans do elity prestiżowych rozgrywek. Z tamtego składu w stolicy Słowacji jest tylko Kubot.

Wynik barażu o utrzymanie w utrzymanie w Grupie I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa:

Słowacja - Polska 2:0

Norbert Gombos - Hubert Hurkacz 6:2, 6:2, 3:6, 6:4
Andrej Martin - Kamil Majchrzak 7:5, 4:6, 6:3, 6:3