Puchar Davisa: Słowacja - Polska 1:0. Porażka Hurkacza z Gombosem

Polscy tenisiści przegrywają ze Słowakami 0:1 w barażu o utrzymanie w Grupie I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. Hubert Hurkacz w pierwszym meczu w Bratysławie uległ Norbertowi Gombosowi 2:6, 2:6, 6:3, 4:6.

W pierwszych dwóch setach 27-letni Gombos pewnie poradził sobie z młodszym o siedem lat Hurkaczem. Polak nie spuścił głowy i zmniejszył straty, wygrywając 6:3. W kolejnej odsłonie reprezentant gospodarzy szybko odskoczył na 5:2. Ambitnie walczący wrocławianin przedłużył wówczas nadzieje polskich kibiców, zapisując na swoim koncie dwa kolejne gemy. Nie był jednak w stanie odwrócić losów tej partii. Słowak wykorzystał pierwszą piłkę meczową, zaliczając drugie w tym secie przełamanie.

Była to pierwsza konfrontacja 393. w rankingu ATP Hurkacza z 85. w tym zestawieniu Gombosem i trwała dwie godziny i 12 minut. Polak posłał siedem asów, o dwa więcej od przeciwnika. Jego zmorą była jednak bardzo duża liczba podwójnych błędów, których miał aż 15, przy dwóch po stronie reprezentanta gospodarzy.

Jako kolejni na kort ziemny w Bratysławie wyjdą Andrej Martin (172. ATP) i Kamil Majchrzak (267.).

W sobotnim deblu rywalami Łukasza Kubota i Mateusza Kowalczyka będą Martin i Igor Zelenay, a na niedzielę zaplanowano mecze Gombosa z Majchrzakiem i Martina z Hurkaczem.

W przeszłości drużyny te zmierzyły się dwukrotnie. Bilans jest remisowy - Słowacy cieszyli się ze zwycięstwa w 1996 roku w Trnawie 4:1, a biało-czerwoni dwa lata temu, jednak w Gdyni grano na twardej nawierzchni. Wygrana z 2015 roku dała podopiecznym Radosława Szymanika historyczny awans do elity prestiżowych rozgrywek. Z tamtego składu w stolicy Słowacji jest tylko Kubot.

Wynik barażu o utrzymanie w utrzymanie w Grupie I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa:

Słowacja - Polska 1:0

Norbert Gombos - Hubert Hurkacz 6:2, 6:2, 3:6, 6:4.