Niewątpliwie faworytem spotkania w Głogowie będzie drużyna przyjezdna. Piast Gliwice na stadion przy ulicy Wita Stwosza przyjeżdża z nowym szkoleniowcem, a kibice śląskiej drużyny mają nadzieję, że Grzegorz Fornalik zdoła odmienić postawę zespołu. W ekstraklasie w ostatnich trzech spotkaniach gliwiczanie nie zdobyli ani jednego punktu, a na swoim koncie zapisali tylko jedno trafienie.

- Nie uciekam od odpowiedzialności. Wiem, w jakiej znajdujemy się sytuacji i być może w Pucharze Polski uda się rozruszać drużynę - mówi szkoleniowiec Piasta.

Chrobry Głogów w pierwszoligowej tabeli zajmuje czwarte miejsce, choć w ostatnich radził sobie ze zmiennym szczęściem. W Pucharze Polski do tej pory wyeliminowali drużyny MKS-u Kluczbork oraz Ruchu Chorzów, a po raz pierwszy przyjdzie im zmierzyć się z zespołem reprezentującym najwyższą klasę rozgrywkową w naszym kraju.

Kibice w Głogowie liczą na sporą niespodziankę, a ewentualny awans do ćwierćfinału niewątpliwie do takich będzie należał. Tym bardziej, że Chrobry po raz ostatni o tę fazę Pucharu Polski  walczył... 38 lat temu!

Transmisja meczu Chrobry Głogów - Piast Gliwice od godziny 17:45 w Polsacie Sport.