Kontrowersyjny gol dał Zagłębiu Sosnowiec remis w Mielcu (WIDEO)

W meczu jedenastej kolejki Nice 1 Ligi między Stalą Mielec a Zagłębiem Sosnowiec miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Sędzia uznał bramkę dla gości mimo tego, że piłka wcale nie znalazła się w siatce.

Po trzech meczach bez punktów sosnowiczanie przybyli do Mielca, by przełamać złą passę. W 30. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę otwierającą wynik zdobył strzałem z główki Arkadiusz Jędrych. Tylko, czy aby na pewno powinna zostać uznana?

Po strzale stopera Zagłębia Sosnowiec piłka odbiła się jeszcze od głowy jednego z obrońców Stali i zmierzała ku bramce. Na jej drodze znalazł się jednak Krzysztof Kiercz. Kapitan mielczan wybił futbolówkę, lecz arbiter uznał, że przekroczyła linię bramkową i uznał gola.

Jego decyzja została odebrana w dziwny sposób zarówno przez graczy jednej, jak i drugiej drużyny. Po kilku sekundach konsternacji zawodnicy obu zespołów dali upust skrajnym emocjom. W obozie Dariusza Dudka zapanowała euforia, a piłkarze Stali rzucili się z pretensjami na sędziów. Największy żal miał do nich właśnie Kiercz.

W 83. minucie gola dla drużyny z Mielca strzelił Maksymilian Banaszewski i ustalił wynik spotkania na 1:1.

Bramki z meczu Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec w załączonym materiale wideo.