Rajd Nadwiślański: Nivette liderem po pierwszym etapie w Lublinie

Moto

Lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Filip Nivette (Skoda Fabia R5), prowadzi po pierwszym etapie w Rajdzie Nadwiślańskim, 5. rundzie tegorocznego championatu.

Z pięciu rozegranych w sobotę odcinków specjalnych Nivette wygrał cztery, tylko na jednym szybszy był trzykrotny rajdowy mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto).

Bouffier plasuje się na drugiej pozycji ze stratą 20,6 s do lidera. Trzeci jest Zbigniew Gabryś (Ford Fiesta R5) – strata 1.00,3.

Nivette jest coraz bliżej wywalczenia pierwszego w karierze tytułu rajdowego mistrza Polski. Na dwie rundy przed końcem sezonu ma już bowiem 39 pkt przewagi nad Tomaszem Kasperczykiem (Ford Fiesta R5). Aby już na mecie w Lublinie świętować pierwszy w karierze tytuł, lider MP musi wywalczyć minimum 17 pkt. Tyle wywalczy zajmując w rajdzie drugie miejsce. Może być także trzeci, ale wtedy na ostatnim odcinku Power Stage musi uzyskać drugi czas.

Rajd Nadwiślański ma w programie jedenaście odcinków specjalnych o łącznej długości 137,3 km.

W niedzielę walka się będzie toczyła na sześciu OS-ach: Garbów (9,6 km), Nałęczów (9,6 km) i Jastków (9,7 km). Na mecie na Placu Zamkowym w Lublinie pierwsza załoga pojawi się o godz. 16.