WTA Finals: Ostapenko siódmą singlistką pewną występu w Singapurze

Triumfatorka tegorocznego French Open Jelena Ostapenko jako siódma zapewniła sobie udział w WTA Finals w Singapurze. Do obsadzenia w singlu zostało tylko jedno miejsce. Łotewska tenisistka po raz pierwszy w karierze wystąpi w kończącym sezon turnieju masters.

- Jestem niesamowicie szczęśliwa, że po raz pierwszy zakwalifikowałam się do WTA Finals. To świetny dla mnie sezon i mam nadzieję, że będę w stanie to kontynuować i pokazać swój najlepszy tenis także w Singapurze - podkreśliła Ostapenko.

20-letnia zawodniczka zapewniła sobie przepustkę do mastersa, awansując w środę do 1/8 finału turnieju WTA w Pekinie. Łotyszka w dorobku ma tytuły i oba wywalczyła w tym sezonie. Najpierw sensacyjnie triumfowała w wielkoszlemowym French Open, a pod koniec września w imprezie w Seulu.

Już wcześniej udział w WTA Finals zagwarantowały sobie: Hiszpanka Garbine Muguruza, Rumunka Simona Halep, Czeszka Karolina Pliskova, Ukrainka Jelina Switolina, Amerykanka Venus Williams oraz Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

Ósme miejsce w rankingu "Race to Singapore" zajmuje Johanna Konta. Brytyjka ostatnio słabiej się spisuje i szansę na wyprzedzenie jej ma jeszcze kilka tenisistek. W tym gronie nie ma Agnieszki Radwańskiej, która plasuje się dopiero na 29. pozycji we wspomnianym zestawieniu i po raz pierwszy od 2010 roku nie zakwalifikuje się do mastersa.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22-29 października. Poprzednią wygrała Słowaczka Dominika Cibulkova.