Pięć asów z rzędu! Oliva znów pokazał klasę (WIDEO)

Salvador Hidalgo Oliva był jedną z największych gwiazd poprzedniego sezonu PlusLigi. Obecne rozgrywki również rozpoczął mocnym akcentem: zdobył statuetkę MVP za mecz z PGE Skrą Bełchatów (3:1), a w jednym z setów popisał się serią pięciu asów serwisowych! Zobacz wideo.

Sytuacja miała miejsce w drugim secie spotkania. Przy stanie 17:19 w polu serwisowym pojawił się przyjmujący gospodarzy Salvador Hidalgo Oliva. Najpierw zaserwował w sam narożnik boiska (107 km/h), po chwili obejrzeliśmy jeszcze szybszą zagrywkę (119 km/h), a piłka przeszła po taśmie na stronę rywali. Później z jego podaniem (111 km/h) nie poradził sobie libero bełchatowian Kacper Piechocki. W kolejnej próbie serwisu (115 km/h) nie zdołał przyjąć Milad Ebadipur. Trener Roberto Piazza poprosił o czas, ale ten zabieg nie zdołał wybić z rytmu przyjmującego jastrzębian. Po przerwie kolejnym potężnym serwisem (111 km/h) ustrzelił Piechockiego.

Mimo tej wspaniałej serii jastrzębianie przegrali seta 23:25, zdołali jednak wygrać całe spotkanie 3:1 (25:21, 23:25, 27:25, 25:20). Kubańczyk z niemieckim paszportem zdobył dla swej drużyny 23 punkty i zgarnął nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) spotkania.

Pięć asów serwisowych Salvadora Hidalgo Olivy w załączonym materiale wideo.