Bundesliga: Skromne zwycięstwo Bayernu Monachium. Lewandowski bez gola

Bayern Monachium wygrał trzeci mecz, odkąd trenerem tej drużyny jest Jupp Heynckes. Tym razem z Hamburger SV 1:0. Robert Lewandowski rozegrał cały mecz, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

W pierwszej połowie Lewandowski i spółka bili głową w mur. Kluczowym momentem tego spotkania była 38. minuta, kiedy czerwoną kartkę za faul na Kingsley Comanie obejrzał Gideon Jung. Gospodarze mieli sporo pretensji do sędziego...

W przerwie Heynckes dokonał zmiany, wprowadzając Thomasa Muellera. Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja. Kilka minut po wejściu na boisko reprezentant Niemiec zaliczył asystę przy trafieniu Corentina Tolisso. W końcówce przed szansą stanął Lewandowski, ale kapitan reprezentacji Polski nie trafił do siatki z kilku metrów. Strzelał jednak z niewygodnej pozycji po podaniu "za plecy". Chociaż goście mieli jeszcze kilka sytuacji, to wynik już się nie zmienił.

W innym meczu Borussia Dortmund straciła punkt, remisując z Eintrachtem Frankfurt 2:2. Podopieczni Petera Bosza mają czego żałować, bo prowadzili już 2:0… Swoją przewagę roztrwonili na przestrzeni kilku minut.

Jeśli chodzi o Polaków, to poza Lewandowskim, żaden z nich nie pojawił się w sobotę na boisku. Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) i Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) są kontuzjowani.

Wyniki sobotnich meczów 9. kolejki Bundesligi:

Hamburger SV – Bayern Monachium 0:1 (0:0)

Bramka: Corentin Tolisso 52

Czerwona kartka: Gideon Jung (38, Hamburger SV)

Borussia Moenchengladbach – Bayer Leverkusen 1:5 (1:0)

Bramki: Fabian Johnson 7 – Sven Bender 48, Leon Bailey 59, Julian Brandt 61, Kevin Volland 69, Joel Pohjanpalo 81

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 2:2 (0:1)

Bramki: Sebastien Haller 64 (k), Marius Wolf 68 – Nuri Sahin 19, Maximilian Philipp  57

FC Augsburg – Hannover 96 1:2 (1:0)

Bramki: Michael Gregoritsch 33 - Niclas Fullkrug 76, 90

RB Lipsk – VfB Stuttgart 1:0 (1:0)

Bramka: Marcel Sabitzer 23