Reprezentacje Anglii i Niemiec po raz ostatni o punkty mierzyły się na mistrzostwach świata w 2010 roku, a pamiętne spotkanie z wieloma kontrowersjami zostało zapamiętane na długo. Później potęgi mierzyły się wyłącznie towarzysko, tworząc niezwykle ciekawe widowiska. Tym razem jednak zabrakło emocji i goli.
 
Po obu stronach z różnych powodów nie wystąpiło wiele gwiazd i ważnych zawodników. Anglia bez Harry'ego Kane'a, Niemcy bez Thomasa Muellera. Dublerzy niestety zawiedli i publiczność zgromadzona na Wembley obeszła się smakiem. Prowadzącym widowisko był sędzia Paweł Raczkowski, a towarzyski hit miał być pierwszym testem wideoweryfikacji VAR w Anglii.
 
Najlepsze okazje marnowali znajdujący się w rewelacyjnej dyspozycji Leroy Sane i Jamie Vardy. Przewagę mieli goście, jednak tego wieczora żaden strzał nie trafił do siatki. Anglicy zagrali w odmienionym składzie i potrafili dorównać kroku mistrzom świata, jednak bez największych gwiazd oddali zaledwie jeden celny strzał.
 
Anglia - Niemcy 0:0
 

Anglia: Pickford; Jones (Gomez 25'), Stones, Maguire; Trippier (Walker 72'), Livermore (Cork 86'), Dier, Rose (Bertrand 71'); Abraham (Rashford 60'), Loftus-Cheek, Vardy (Lingard 86')

 

Niemcy: Ter Stegen; Ginter, Hummels, Rudiger; Kimmich, Gundogan (Rudy 86'), Ozil, Halstenberg; Draxler (Can 67'), Werner (Wagner 73'), Sane (Brandt 87')

 

Żółte kartki: Gomez, Livermore