Piłka nożna

Borek i Hajto: Liga Narodów jest lepszym...

W poniedziałek Polacy zmierzą się z reprezentacją Meksyku. Widzowie rozgrywanego w Gdańsku spotkania nie zobaczą jednak na boisku Michała Pazdana, Kamila Glika, Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka i Kamila Grosickiego. Po konsultacji z lekarzami Adam Nawałka postanowił tym zawodnikom pozwolić na odpoczynek. Zdaniem prowadzącego Cafe Futbol Mateusza Borka, kibice nie przychodzą jednak na stadion, by oglądać konkretnego piłkarza, a całą drużynę.

- Część kibiców jest niezadowolonych z powodu zwolnienia tych piłkarzy. To nie do końca zrozumiałe, bo kupujesz bliet nie na występ Lewandowskiego, czy Glika, a na mecz Polski, a tym bonusem jest zobaczenie reprezentacji Meksyku - powiedział.

Tomasz Hajto z kolei pod lupę wziął przykłady Krychowiaka i Grosickiego, którzy według niego nie powinni dostać wolnego na starcie z Meksykiem.

- Krychowiak zagrał zaledwie 9 spotkań w klubie, a w ostatnim tylko 60 minut. To nie jest zawodnik, który wrócił do dyspozycji, którą miał w eliminacjach mistrzostw Europy we Francji - stwierdził Hajto.

- Grosickiemu z kolei są potrzebne dobre statystyki, dobre spotkania. W styczniu chciałby zmienić klub! - dodał ekspert Cafe Futbol.

Mecz Polska - Meksyk odbędzie się w poniedziałek 13 listopada o godzinie 20:45.

 

Cała wypowiedź na ten temat w załączonym materiale wideo.