Bachleda-Curuś, która 1 stycznia skończy 38 lat, uzyskała czas 1.57,70. Zwyciężyła Japonka Miho Takagi - 1.55,30, przed Amerykanką Heather Bergsmą - 1.56,48 i Holenderką Lotte van Beek - 1.57,51. Natalia Czerwonka była 16. - 1.59,33.

 

W piątek na trzeciej pozycji na 500 m w Stavanger uplasował się Artur Waś. W sobotę w tej konkurencji był dziewiąty - 34,81. Do trzeciego Holendra Heina Otterspeera zabrakło mu 0,05 s. Triumfował inny reprezentant "Oranje" Ronald Mulder - 34,62, a na drugim miejscu sklasyfikowany został Japończyk Daichi Yamanaka - 34,65.

 

Biało-czerwoni startowali w sobotę w silniejszej grupie A także na 1500 m. Konrad Niedźwiedzki (1.46,55) zajął 12. lokatę, a Jan Szymański (1.47,00) - 17. Wygrał zawodnik gospodarzy Sverre Lunde Pedersen (1.45,07). Trzeci w gr. B był mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka (1.47,11).

 

W niedzielę odbędzie się m.in. rywalizacja drużynowa w sprincie, z udziałem Polaków (zgłoszeni Waś, Piotr Michalski, Artur Nogal, Sebastian Kłosiński).

 
   Wyniki 2. dnia:
   
   kobiety
   
   500 m
   1. Nao Kodaira (Japonia)               37,07 
   2. Angelina Golikowa (Rosja)           37,85 
   3. Sang-Hwa Lee (Korea Płd.)           37,95
   
   grupa B
   1. Judith Dannhauer (Niemcy)           38,90 
   ... 
   10. Kaja Ziomek (Polska)               39,53
   
   1500 m
   1. Miho Takagi (Japonia)             1.55,30 
   2. Heather Bergsma (USA)             1.56,48 
   3. Lotte van Beek (Holandia)         1.57,51 
   4. Katarzyna Bachleda-Curuś (Polska) 1.57,70 
   ... 
   16. Natalia Czerwonka (Polska)       1.59,33
   
   grupa B
   1. Marrit Leenstra (Holandia)        1.56,58
    ... 
   6. Luiza Złotkowska (Polska)         1.59,17 
   13. Katarzyna Woźniak (Polska)       2.00,46
   
   mężczyźni
   
   500 m
   1. Ronald Mulder (Holandia)           34,62 
   2. Daichi Yamanaka (Japonia)          34,65 
   3. Hein Otterspeer (Holandia)         34,76 
   ... 
   9. Artur Waś (Polska)                 34,81
   
   grupa B
   1. Tingyu Gao (Chiny)                 34,86 
   ... 
   6. Piotr Michalski (Polska)           35,30 
   11. Artur Nogal (Polska)              35,39 
   19. Sebastian Kłosiński (Polska)      36,01
   
   1500 m
   1. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 1.45,07 
   2. Joey Mantia (USA)                1,45,28 
   3. Sindre Henriksen (Norwegia)      1,45,37 
   ... 
   12. Konrad Niedźwiedzki (Polska)    1.46,55 
   17. Jan Szymański (Polska)          1.47,00
   
   grupa B:
   1. Denny Morrison (Kanada)          1.46,01
    ... 
   3. Zbigniew Bródka (Polska)         1.47,11 
   9. Sebastian Kłosiński (Polska)     1.48,07