Copa Libertadores: Zwycięstwo Gremio w pierwszym meczu finału

Gremio Porto Alegre (Brazylia) pokonało Lanus (Argentyna) 1:0 (0:0) w pierwszym meczu finału rozgrywek Copa Libertadores, południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów. Bramkę w 83. minucie strzelił Cicero Santos, były piłkarz m.in. Herthy Berlin i VfL Wolfsburg.

33-letni Cicero Santos wszedł na boisko w 72. minucie, zastępując 22-letniego Jailsona.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień w Buenos Aires. W brazylijskiej ekipie zabraknie argentyńskiego obrońcy Waltera Kannemanna, który będzie musiał pauzować za żółte kartki. Z tego samego powodu nie wystąpi defensor rywali Diego Braghieri.

Gremio Porto Alegre triumfowało w Copa Libertadores w 1983 i 1995 roku zaś Lanus po raz pierwszy gra o trofeum.