E-sport

Virtus.pro i AGO Gaming grają w Barcelonie....

Fernando Alonso dwukrotnie - w 2005 i 2006 roku - zdobył tytuł mistrza świata Formuły 1, trzykrotnie - w 2010, 2012 i 2013 roku - uplasował się na pozycji wicemistrza, a w sezonie 2007 wywalczył miano drugiego wicemistrza. I choć sportowa kariera trzydziestosześciolatka wciąż trwa, ten zdecydował się wkroczyć również do świata sportu elektronicznego. Łącząc siły ze światowym gigantem wirtualnej rywalizacji - G2 Esports oraz firmą Logitech G, stworzył FA Racing G2.

 

Esportowa organizacja skupi się na grach wyścigowych i to właśnie te platformy służyć będą jej do rywalizacji. Pierwszym reprezentantem okazał się dziewiętnastoletni Turek - Cem Bolukbasi, który wywalczył awans na finały mistrzostw świata F1 Esports Series w Abu Dhabi..

 

- Każdy kierowca Formuły 1 jest w sercu graczem - zaznaczył Fernando Alonso w oficjalnym oświadczeniu. - Rywalizacja wirtualna otwiera ogromne możliwości młodym kierowcom, którzy nie mieliby innej szansy na start w wyścigach. Po raz pierwszy fani nie są już tylko widzami, ale sami mogą wziąć udział w grze i być może stać się reprezentantami mojej drużyny. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszych partnerów niż G2 Esports i Logitech G, aby rozpocząć przygodę z esportem - dodał.

 

 

- Łącząc moje pasje do esportu i sportów motorowych, stworzenie elitarnej drużyny kierowanej przez dwukrotnego mistrza świata Formuły 1, jest dla mnie jak spełnienie marzenia z dzieciństwa. To partnerstwo wprowadza wyścigi na nowy poziom i jestem dumny, że mogę być tego częścią - powiedział natomiast Carlos ‘ocelote’ Rodriguez, CEO G2 Esports.