Chrobry Głogów ostatni raz w historii wygrał z Arką w 1994 roku 2:1. Co ciekawe strzelcem honorowej bramki dla Żółto-Niebieskich był Grzegorz Niciński, czyli były trener Arkowców, a aktualnie szkoleniowiec Chrobrego Głogów. Oprócz tego w składzie pierwszoligowca znalazło się aż trzech byłych zawodników Arki- Przemysław Trytko, Przemysław Stolca i Jakub Bach. Z całą pewnością cały kwartet marzył o zwycięstwie nad swoim byłym klubem.

Pierwszą połowę ambitnie rozpoczęli goście. Kilkukrotnie przedarli się w pole karne Krzysztofa Pilarza, jednak nie przyniosło to zamierzonych skutków. Z minuty na minutę coraz większą przewagę mieli piłkarze Leszka Ojrzyńskiego. Udokumentowali to dopiero w 22. minucie po tym, jak Filip Jazvic głową wpakował piłkę do siatki Gospodinowa po mocnym rzucie z autu. Chorwat miał w trakcie pierwszej części spotkania jeszcze kilka sytuacji, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Swoje próby miał też Rafał Siemaszko, ale za każdym razem czegoś mu brakowało.

Drugie 45. minut mogłoby zacząć się znakomicie dla gospodarzy. W polu karnym Chrobrego faulowany był Michał Żebrakowski. Arbiter nie dopatrzył się jednak przewinienia i nie wskazał na jedenasty metr. Ten sam gracz chwilę później groźnie starł się z Anatolim Gospodinowem. Obaj zawodnicy przez dłuższą chwilę nie podnosili się z murawy. Bramkarz Chrobrego był szybszy i złapał piłkę, a potem został kopnięty przez rozpędzonego gracza Arki. Trzeba przyznać, że goście nie prezentowali się na tle Arki najlepiej. Ciężko było uwierzyć w to, że mogą w meczu jeszcze coś zdziałać, a jednak udało im się strzelić gola wyrównującego. Damian Kowalczyk uderzył z kilkunastu metrów po nodze Adama Dancha. To kompletnie zmyliło bramkarza Arki, który był w tej sytuacji bezradny. W doliczonym czasie gry Jazvic mógł dać swojej drużynie zwycięstwo, ale gości przed porażką uratowała poprzeczka.

Arka Gdynia występuje w tegorocznej edycji Pucharu Polski jako obrońca tytułu. Wynik dwumeczu z Chrobrym Głogów wystarczył piłkarzom Ojrzyńskiego, by przybliżyć się do osiągnięcia celu.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
Bramki: Jazvić 22 - Kowalczyk 69

Arka: Krzysztof Pilarz - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Adam Danch, Marcin Warcholak - Filip Jazvić, Marcus Vinícius, Dawid Sołdecki, Michał Nalepa, Mateusz Szwoch, Michał Żebrakowski, Szymon Nowicki - Rafał Siemaszko, Patryk Kun

Chrobry: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Karol Danielak - Jakub Bach, Bartosz Machaj, Mateusz Machaj, Robert Mandrysz, Łukasz Szczepaniak - Konrad Kaczmarek, Damian Kowalczyk, Przemysław Trytko, Serhij Napolov

Żółte kartki: Socha, Żebrakowski, Nowicki, Marcus Vinícius - M. Machaj

W pierwszym spotkaniu Arka wygrała 2:0 (1:0). Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 28 marca i 18 kwietnia.

Arka Gdynia
Chrobry Głogów
1:1
Zapis relacji

Witamy w naszej relacji z trzeciego już meczu rewanżowego Pucharu Polski Arka Gdynia - Chrobry Głogów!

W pierwszym meczu Arka Gdynia okazała się lepsza i wygrała 2:0. Czy postawi dziś przysłowiową "kropkę nad i"?

Wyjątkowym smaczkiem tej rywalizacji jest starcie trenerów, Ojrzyński – Niciński. To właśnie ten drugi szkoleniowiec w ubiegłym sezonie doprowadził Arkę do finału Pucharu Polski.

Na stadionie w Gdyni trwa już rozgrzewka.

Znamy składy obu zespołów!

W zespole Chrobrego zagra dziś trzech byłych zawodników Arki - Przemysław Trytko, Przemysław Stolc i Jakub Bach!

- Musimy pokazać mądrość i zdecydowanie, bo to my gramy w Ekstraklasie - powiedział w przedmeczowym wywiadzie trener Arki Leszek Ojrzyński.

- Wiele zawdzięczam Arce, ale dziś przyjechałem wygrać jako trener gości - powiedział Grzegorz Niciński, trener Chrobrego Głogów.

Chrobry Głogów wygrał z Arką Gdynia po raz ostatni w 1994 roku 2:1. Jedyną bramkę dla Żółto-Niebieskich strzelił wtedy... Grzegorz Niciński!

Trwa prezentacja drużyn.

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Kornel Paszkiewicz.

Zaczynamy!

Piłkarze Chrobrego rozpoczęli naprawdę ambitnie. Kolejny raz wylądowali w polu karnym Krzysztofa Pilarza.

Bardzo ciekawa akcja gości. W ostatniej chwili Sołdecki wyłuskał piłkę spod nóg jednego z graczy Chrobrego.

Kaczmarek faulował podczas akcji ofensywnej broniącego Marcjanika.

Warcholak uderzył z dystansu, ale piłka przeleciała daleko od słupka i trafiła w... trybuny.

Arbiter podyktował spalony po tym, jak Ilków-Gołąb był faulowany w obronie przez Żebrakowskiego.

Jazvić przeprowadził indywidualną akcję i wbiegł z piłką w pole karne Chrobrego, lecz wślizgiem powstrzymał go Michalec.

Socha oddał strzał z dystansu, ale spokojnie obronił Gospodinow.

Rzut wolny dla Chrobrego. Mateusz Machaj zacentrował, ale zrobił to zdecydowanie zbyt lekko. Za chwilę ten sam gracz powstrzymywał kontrę rywali faulem i zarobił żółtą kartkę.

GOL!!! ARKA - CHROBRY 1:0 - Jazvić!

Jazvić perfekcyjnie uderzył piłkę głową po mocnym rzucie z autu i trafił do siatki Gospodinowa!

Ależ szansa na podwyższenie Arki! Warcholak dośrodkował, a Siemaszko w mocno ekwilibrystycznej pozie oddał strzał obok bramki.

Bardzo solidna akcja gospodarzy. Prostopadłe podanie Jazvicia doszło do Sochy. Ten zagrał do Żebrakowskiego, ale obrońca wybił poza boisko.

Starcie Gospodinow - Siemiaszko. Bułgar wypuścił piłkę na dobitkę dla gracza Arki, a potem obronił jego drugi strzał.

Strzał z dalekiej odległości Jazvica minął nie tylko wszystkich obrońców, ale także słupek.

Żebrakowski znalazł się w wybornej sytuacji, lecz w ostatniej chwili jeden z przyjezdnych wybił mu piłkę spod nóg.

Machaj faulowany podczas próby strzału z dystansu. Arbiter podyktował rzut wolny, jednak nie przyniósł on Chrobremu wyrównania.

Siemaszko znowu groźny! Z trudem obronił Gospodinow.

Koniec pierwszej połowy!

Na stadionie w Gdyni nie ma zbyt wielu emocji. Autorem jedynej bramki był Filip Jazvic. W 22. minucie po mocnym rzucie z autu głową wpakował piłkę do siatki Gospodinowa. Arkowcy są drużyną wyraźnie lepszą na boisku i musiałby stać się katasftrofa, aby wypuścili z rąk awans do półfinału Pucharu Polski. Wracamy za kwadrans!

Gdynianie w całej rywalizacji prowadzą już 3:0. Czy Chrobry dokona cudu i wyeliminuję obrońcę trofeum? Dowiemy się za 45 minut. Zaczynamy!

Zmiana - Chrobry: Za Jakuba Bacha wszedł Bartosz Machaj.

Żebrakowski faulowany w polu karnym. To powinna być jedenastka!

Próba prostopadłego podania Da Silvy za mocna. Od bramki wznowi Gospodinow.

Szczepaniak przedarł się w pole karne Arki po tym jak z dziecięcą łatwością ograł Sochę. Rzut rożny dla Chrobrego.

Zmiana - Arka: Za Rafała Siemaszkę wszedł Patryk Kun.

Zmiana - Chrobry: Damian Kowalczyk wszedł za Konrada Kaczmarka.

Groźne starcie Żebrakowskiego z Gospodinowem. Obaj zawodnicy przez dłuższą chwilę nie podnosili się z murawy. Bramkarz Chrobrego był szybszy i złapał piłkę, a potem został kopnięty przez rozpędzonego gracza Arki. Żółta kartka dla Żebrakowskiego.

Mandrysz uderzył z dystansu. Był to pierwszy strzał na bramkę piłkarzy Chrobrego.

Zmiana - Chrobry: Za Przemysława Trytko wszedł Sergiy Napolov.

Kapitalne dośrodkowanie na Jazvica. Chorwat wygrał walkę powietrzną ze Stolcem, ale uderzył nad bramką.

GOL!!! ARKA - CHROBRY 1:1 - KOWALCZYK!

Kowalczyk uderzył z kilkunastu metrów po nodze Dancha. To kompletnie zmyliło bramkarza Arki, który był w tej sytuacji bezradny.

Zmiana - Arka: Za Michała Żebrakowskiego wszedł Szymon Nowicki.

Napolov uderzył z linii 16. metra, ale bez problemu obronił Pilarz.

Gospodinow przechwycił dośrodkowanie Arkowców.

Zmiana - Arka: Za Michała Nalepę wszedł Mateusz Szwoch.

Na trybunach w Gdyni roznosi się głośne "Puchar jest nasz!". Czy tak się stanie, zobaczymy, ale dzisiejszy mecz prawdopodobnie przybliży Arkowców do osiągnięcia celu.

Arbiter do regulaminowego czasu gry doliczył 4 minuty.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego spada wprost na głowę Jazvica. Chorwat był bardzo bliski zdobycia drugiej bramki. Gości uratowała poprzeczka.

KONIEC MECZU! ARKA GDYNIA TRZECIM PÓŁFINALISTĄ PUCHARU POLSKI!