Inne

Kubica dał imponującą lekcję jazdy jedną...

Zakończenie kariery Felipe Massy otworzyło poważną szansę dla Kubicy. Brazylijczyk zwolnił jedno miejsce w Williamsie, drugie zajmuje Kanadyjczyk Lance Stroll. O ten wakat ubiegają się także Rosjanie Siergiej Sirotkin i Daniił Kwiat oraz Brytyjczyk Paul di Resta. Kubica i Sirotkin wzięli udział w oficjalnych testach w Abu Zabi w ubiegłym tygodniu.  Polak uzyskał lepsze rezultaty niż jego konkurent, ale nadal nie podano informacji, kto zostanie partnerem Strolla.

 

Z tego powodu znów wracają wątpliwości względem formy Kubicy. Ceniony dziennikarz, Maurice Hamilton wątpi w powrót Polaka do Formuły 1. Twierdzi, że może nie być wystarczająco szybki, a Williams nie chce zatrudniać go jedynie z celów marketingowych.

 

- Jestem fanem Kubicy i chciałbym jego powrotu. Z medialnego punktu widzenia, byłoby to coś niezwykłego. Dobrze komponowałoby się to z obecnym trendem, aby zwracać większą uwagę na osiągnięciach osób niepełnosprawnych. Jednak to coś więcej, niż tworzenie klimatu wokół człowieka, który jest powszechnie lubiany i podziwiany. Williams nie chce go zakontraktować ze względów sentymentalnych, nie chce go ze względu na reklamę. Najważniejszy jest czas okrążenia. Czy Kubica jest wystarczająco szybki? - zastanawia się Hamilton.

 

 

Polak wystartował dotychczas w 76 wyścigach o Grand Prix. Odniósł jedno zwycięstwo, a na podium stanął łącznie 12 razy. W wypadku w 2011 roku odniósł wiele obrażeń m.in. prawej ręki. Część z nich okazała się trwała.