Niemiec pozostaje w ekipie UAE Team Emirates

Przemysław Niemiec przedłużył o rok kontrakt z ekipą kolarską UAE Team Emirates. Będzie to jego drugi sezon w grupie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

"Jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że również w sezonie 2018 będę reprezentował barwy UAE Team Emirates. Dziękuję bardzo wszystkim za okazane mi zaufanie. Mam nadzieję odpłacić się z nawiązką w nadchodządzym sezonie" - napisał na Facebooku.

37-letni zawodnik z Pisarzowic koło Bielska-Białej jest obecnie najbardziej doświadczonym Polakiem w zawodowym peletonie.

Mijający rok był dla niego pechowy. Pod koniec kwietnia, tuż przed Giro d'Italia, uległ wypadkowi w wyścigu Dookoła Chorwacji. Skutki okazały się poważne: złamany obojczyk, pęknięta rzepka, mocno poobijane plecy. Do peletonu wrócił dopiero po trzech miesiącach.

Najlepszy start zanotował na finiszu sezonu w zakończonym 15 października wyścigu Dookoła Turcji. Pomógł Włochowi Diego Ulissiemu zwyciężyć w klasyfikacji generalnej, a sam uplasował się na ósmej pozycji.

Grupa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich najbardziej się wzmocniła ze wszystkich ekip elity, pozyskując na sezon 2018 Włocha Fabio Aru, Norwega Alexandra Kristoffa oraz Irlandczyka Dana Martina.

"Wzięli trzech kolarzy światowej klasy, ale potrzeba też ludzi od czarnej roboty. Myślę, że daję radę i mogę pomagać liderom również w przyszłym sezonie" - mówił niedawno w rozmowie z PAP.

W zawodowej karierze Niemiec odniósł 11 zwycięstw, z których najcenniejsze to etap Vuelta a Espana w 2014 roku. Rok wcześniej zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Giro d'Italia.