Todt karierę sportową zaczął od rajdów, przez wiele lat był pilotem, startował w mistrzostwach świata. W 1973 roku w załodze z Niemcem Achimem Warmboldem jadąc Fiatem 124 Abarth wygrał Rajd Polski. Później związał się z francuskimi teamami, w Peugeot Talbot Sport jeździł do zakończenia kariery sportowej w 1981 roku.

W 1993 roku został szefem zespołu Ferrari. W ciągu kilku sezonów stworzył zespół inżynierów, który umożliwił Michaelowi Schumacherowi wywalczenie pięciu tytułów mistrzowskich z rzędu w sezonach 2000–2004 i sześciu w klasyfikacji konstruktorów. W 2007 roku Todt został zastąpiony przez Stefano Domenicaliego na stanowisku dyrektora generalnego Ferrari.

23 października 2009 Todt został po raz pierwszy wybrany prezydentem Federation Internationale de l’Automobile, zastępując na tym stanowisku urzędującego od 1993 roku Brytyjczyka Maxa Mosleya.

W 2017 roku doprowadził do generalnych zmian w Formule 1. W styczniu tego roku zatwierdził kupno komercyjnych praw do F1 przez amerykańską grupę kapitałową Liberty Media, która już realizuje i w przyszłości zapowiada duże zmiany techniczne, które mają wpłynąć na widowiskowość cyklu.