Puchar Świata w Annecy: 11. miejsce Nowakowskiej, wygrana Kuzminy

Weronika Nowakowska zajęła 11. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata we francuskim Annecy. Triumfowała reprezentantka Słowacji Anastasiya Kuzmina, a druga była pięciokrotna mistrzyni świata z tego roku Niemka Laura Dahlmeier.

Kuzmina, która podobnie jak Dahlmeier była bezbłędna na strzelnicy, wyprzedziła Niemkę o 33,9 s.

Dla 33-letniej biathlonistki, reprezentującej w przeszłości Rosję, a od 2008 roku Słowację, to drugie zwycięstwo w obecnym sezonie i jednocześnie drugie z rzędu. W minioną sobotę Kuzmina wygrała w Hochfilzen bieg na dochodzenie. To był wówczas jej pierwszy triumf w PŚ od prawie czterech lat.

Z kolei dla Dahlmeier, bohaterki poprzedniej zimy, jest to pierwsze pucharowe podium w tym sezonie.

Trzecie miejsce w Annecy-Le Grand Bornand, również bez żadnej karnej rundy, zajęła Ukrainka Wita Semerenko, tracąc 41,4 s.

Nowakowska, która oddała jeden niecelny strzał, straciła do zwyciężczyni 1.19,1. Krystyna Guzik - bezbłędna na strzelnicy - zajęła 29. miejsce (strata 1.58,5), natomiast startująca z pierwszym numerem Magdalena Gwizdoń, po trzech niecelnych strzałach, była 51., ze stratą 2.22,3.

Do biegu na dochodzenie nie zdołała zakwalifikować się Kamila Żuk (dwie karne rundy), która zajęła 71. miejsce, tracąc do Kuzminy 3.03,2.

Liderką PŚ pozostała Kaisa Makarainen. W czwartek Finka zajęła 14. miejsce - zaliczyła dwie karne rundy i do Kuzminy straciła 1.26,6.

Najlepsza z Polek, Nowakowska, jest 22.

Tym razem w zawodach nie brała udziału Monika Hojnisz, która dotychczas nie zdołała zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej.

W piątek we Francji na dystansie 10 km wystartują mężczyźni. W sobotę odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę - biegi ze startu wspólnego.