ME w pływaniu: Juraszek blisko podium, Czerniak blisko Juraszka

Paweł Juraszek może mówić o pechu...

Zaledwie trzech setnych sekundy zabrakło Pawłowi Juraszkowi do zdobycia brązowego medalu w wyścigu na 50 metrów kraulem pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze. Finiszował na czwartym miejscu, a tuż za nim uplasował się kolejny Polak, Konrad Czerniak.

Rezultat Juraszka to 20,81 sekundy, a Czerniaka - 20,96. Triumfował Rosjanin Władimir Morozow - 20,31.

Dwóch Polaków rywalizowało również w finale 100 metrów stylem grzbietowym i także żadnemu nie udało się stanąć na podium. Piąty był broniący tytułu Radosław Kawęcki - 50,18, natomiast szóste miejsce zajął Kacper Stokowski - 50,41. Po złoto, tak jak na dystansie dwa razy dłuższym, sięgnął fenomenalny 17-letni Rosjanin Kliment Kolesnikow - 48,99.

W piątkowy wieczór do rywalizacji przystąpiła jeszcze Dominika Sztandera. Z czasem 1.05,94 zajęła 13. miejsce w półfinale 100 m stylem klasycznym i nie awansowała do finału.

Po trzech dniach Polska nadal ma dwa medale. W środę na 200 metrów stylem grzbietowym drugi był Radosław Kawęcki, a trzecie miejsce zajęła męska sztafeta 4x50 metrów kraulem.

Ozdobą piątkowych zmagań był rekord świata Holenderek w sztafecie 4x50 metrów kraulem. "Pomarańczowe" osiągnęły czas 1.33,91.