PŚ w biathlonie: Niedosyt Nowakowskiej, wygrana Dahlmeier

Weronika Nowakowska zajęła 14. miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata we francuskim Annecy. Triumfowała pięciokrotna mistrzyni globu z tego roku Niemka Laura Dahlmeier.

24-letnia Dahlmeier, która odniosła pierwsze w tym sezonie i 18. zwycięstwo w karierze, uzyskała czas 30.09,9. Wyprzedziła o 14 s reprezentantkę Słowacji Anastasiyę Kuzminę oraz o 31,8 Włoszkę Lisę Vittozzi.

Najlepsza z Polek - Nowakowska uplasowała się na 14. pozycji, tracąc 1.45,4 do Niemki. Krystyna Pałka zajęła 21. miejsce, zaś Magdalena Gwizdoń była 32.

W czwartkowym sprincie triumfowała Kuzmina, przed Dahlmeier i Ukrainką Witą Semerenko. Tym razem Semerenko była ósma. Całkowicie nie wyszło jej ostatnie, czwarte strzelanie, po którym musiała biegać trzy rundy karne. W ogóle w czołówce nie było bezbłędnych zawodniczek.

Nowakowska do sobotniej rywalizacji przystąpiła jako 11., ale nie udało jej się utrzymać tej lokaty, ponieważ też miała trzy karne "kółka". Jeszcze gorzej w strzelaniu spisała się Kuzmina - cztery "pudła".

Pozostałe polskie biatlonistki odnotowały awans - Pałka z 29. na 21. pozycję, a Gwizdoń z 51. na 32.

Słowaczka rosyjskiego pochodzenia awansowała z trzeciego na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ - 259 pkt. Za nią są dotychczasowa liderka Finka Kaisa Makarainen (w sobotę była 10.) - 254 i Niemka Denise Herrmann - 247. Nowakowska jest 21. - 126.

O godz. 14.45 rozpocznie się bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn.