Defoe wykluczony z gry na dwa miesiące

Napastnik AFC Bournemouth Jermain Defoe z powodu kontuzji stawu skokowego w prawej nodze nie zagra przez około dwa miesiące. Kontuzji nabawił się w środowym meczu Pucharu Ligi w Anglii z Chelsea Londyn (1:2).

"35-latek doznał kontuzji na początku spotkania na Stamford Bridge. Jego przerwa w grze potrwa od ośmiu do dziesięciu tygodni" - napisano w oświadczeniu na oficjalnej stronie klubu, którego rezerwowym bramkarzem jest Artur Boruc.

W sobotę AFC Bournemouth przegrało na wyjeździe z Manchesterem City 0:4 w 19. kolejce ligi angielskiej i z dorobkiem 16 punktów zajmuje trzecie miejsce od końca.

Defoe w tym sezonie w 15 meczach angielskiej ekstraklasy strzelił trzy bramki. Ma na koncie 57 występów w reprezentacji Anglii, w których zdobył 20 goli. W marcu został powołany do drużyny narodowej po trzech latach przerwy i strzelił gola w meczu z Litwą (2:0) w eliminacjach mistrzostw świata 2018 w Rosji.