Schumacher to najbardziej utytułowany kierowca w historii wyścigów Formuły 1. Na swoim koncie posiada siedem tytułów mistrza świata. Ponadto jest właścicielem wielu rekordów takich jak najwięcej tytułów mistrzowskich (1994,1995,2000,2001,2002,2003,2004), najwięcej tytułów mistrzowskich zdobytych z rzędu, najwięcej razy na podium klasyfikacji końcowej mistrzostw świata (12), najwięcej zwycięstw (91), najwięcej zwycięstw w sezonie (13), najwięcej miejsc na podium (155) oraz najwięcej wywalczonych pole position (116), a także wiele, wiele innych. Ostatni raz na torach Formuły 1 kibice mogli oglądać Niemca w 2012 roku. Trzy ostatnie sezony w swojej karierze spędził w teamie Mercedes, ale najbardziej kojarzony jest z czerwonymi barwami Ferrari, gdzie spędził jedenaście lat.

 

29 grudnia 2013 roku Schumacher wraz ze swoim synem zjeżdżał na nartach w Meribel we francuskich Alpach. Niestety w trakcie zjazdu upadł i uderzył głową w kamień, co spowodowało liczne obrażenia takie jak stłuczenie mózgu, zmiany krwotoczne po obu stronach mózgu oraz krwiak. Schumacher bardzo długo znajdował się w stanie krytycznym, ale szybka i skuteczna opieka lekarska sprawiła, że jego stan zdrowia uległ poprawie i jest stabilny. We wrześniu 2014 roku Niemiec opuścił szpital i wrócił do swojego domu, gdzie kontynuuje proces rehabilitacji.

 

Z okazji jego 49. urodzin kibice z całego świata przesyłają wielokrotnemu mistrzowi świata życzenia. Jego były team Ferrari także o nim nie zapomina, życząc legendzie Formuły 1 jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Scuderia Ferrari on Twitter

Today Michael turns 49, our thoughts are always with him. #Keepfighting #ForzaMichael