W pierwszej serii najlepszy była Kamil Stoch, który uzyskał 130,5 m. Tuż za liderem imprezy na jej półmetku uplasował się Stefan Hula - 127,5. Trzeci był Niemiec Stephan Leyhe - 125,0 m, a czwartą pozycję z wynikiem 121 m, ale przy niekorzystnym wietrze, zajął drugi w klasyfikacji generalnej 66. edycji TCS i prowadzący w Pucharze Świata jego rodak Richard Freitag.

 

Dobrze spisali się także inni Polacy, w tym debiutujący w zawodach tej rangi 17-letni Tomasz Pilch. Siostrzeniec Adama Małysza osiągnął 118,5 m i został sklasyfikowany na 20. pozycji. Podobnie jak 23. Jakub Wolny, który uzyskał 116,5 m, Pilch skakał z wyższego rozbiegu niż pozostali biało-czerwoni.

 

Siódmą lokatę zajął trzeci po dwóch konkursach TCS Dawid Kubacki - 125,0 m, 16. był Maciej Kot - 117,5, a tuż za nim uplasował się Piotr Żyła po próbie na 122 m.

 

Pierwszy trening rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem ze względu na silny wiatr. O godz. 14 rozpoczęły się kwalifikacje do czwartkowego konkursu.

 

W dwóch zawodach niemieckiej części TCS - w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen - triumfował Stoch, który na półmetku rywalizacji wyprzedza dwukrotnie drugiego Freitaga o 11,8 pkt. Podwójny mistrz olimpijski z Soczi wygrał prestiżową imprezę także w poprzednim sezonie.