Podczas pokazowego turnieju pod nazwą Sydney Fast4 w meczu pokazowym zmierzyły się pary Zverev/Dimitrov i Hewitt/Kyrgios. Wiele portali rozpisywało się o problemach Kyrgiosa z kolanem, jednak ten podczas "pokazówki" doznał zupełnie innego urazu… Czwórka zafundowała publiczności dość luźną wymianę, podczas której piłka krążyła po korcie bez większej presji.

W pewnym momencie Kyrgios przebił piłkę tuż za siatkę i czekał na odbiór Zvereva. Australijczyk nadstawił rakietę, próbując zablokować piłkę, a rywal miał posłać ją w jego kierunku. Piłka jednak na jego nieszczęście znalazła niewielki tunel, który mijał rakietę i trafiła Kyrgiosa prosto w usta z bardzo małej odległości.

Australijczyk momentalnie padł na kort, trzymając się za twarz. "To bolało" - miał powiedzieć po zakończeniu spotkania. Do cierpiącego tenisisty momentalnie dobiegli rywale i partner Hewitt.

Kyrgios jest najwyżej notowanym australijskim tenisistą, zajmując 17. miejsce w rankingu ATP. Jest on jednym z faworytów do triumfu w Australian Open pod nieobecność kontuzjowanych Rafaela Nadala, Novaka Djokovica i Stana Wawrinki.

Niecodzienna kontuzja Kyrgiosa w załączonym materiale wideo.